Dyrektor generalny Coinbase – Brian Armstrong – z dużą pogardą odniósł się do najnowszego ogłoszenia ze strony spółki zależnej JPMorgan, banku Chase UK. Instytucja ta poinformowała wczoraj, że zamierza odseparować jednak swoje usługi od sektora kryptowalut i w związku z tym nie będzie już honorować transakcji tego typu aktywami przy użyciu swoich produktów, jak chociażby kart debetowych. Amerykański przedsiębiorca wręcz sugerował bojkot tego banku przez użytkowników kryptowalut. 

  • Od 16 października klienci banku Chase UK zostaną odcięci od transakcji z użyciem kryptowalut. Instytucja powołuje się na zwiększone zagrożenie oszustwa na tym tle,
  • CEO Coinbase twierdzi, że takie zachowanie przeczy prokryptowalutowej polityce Wielkiej Brytani. Zwrócił się do premiera kraju, by ten zareagował w tej sprawie,
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl 

CEO Coinbase wściekły na Chase UKWielka Brytania w ostatnim czasie zmienia mocno swoje podejście do kryptowalut pod kątem przepisów, a tamtejsze organy nadzorcze sprawujące kontrolę nad rynkami finansowymi dążą do tego, by zlikwidować wszelkie przejawy oszustw na tym tle w drodze do uregulowania cyfrowych aktywów. 

W związku z tym, powołując się na znaczny wzrost oszustw zauważalnych na tym rynku, spółka zależna banku JPMorgan – Chase UK – poinformowała wczoraj, że od 16 października brytyjscy klienci tej instytucji nie będą już mogli dokonywać transakcji kryptowalutowych za pośrednictwem jej kart debetowych ani przy użyciu ich systemów transferu środków. 

Na tę informację zareagował z widocznym niezadowoleniem dyrektor generalny amerykańskiej giełdy kryptowalut, który również wspiera brytyjski rząd w kwestii legislacji tej klasy aktywów –  Brian Armstrong – w opublikowanym na X (ex. Twitter) poście. Przedsiębiorca określił tę decyzję przez władze banku jako ,,całkowicie niewłaściwą’’.

Posiadacze kryptowalut w Wielkiej Brytanii powinni zamknąć swoje konta, jeśli mają być tak traktowani – burzy się Armstrong. 

Przedsiębiorca wywołał także do tablicy obecnego premiera Wielkiej Brytanii – Rishie’go Sunaka – oraz Andrew Griffitha, czyli sekretarza gospodarki Wielkiej Brytanii, by ci przyjrzeli się temu, czy takie działanie ze strony Chase UK jest zgodne kreowaną przez nich krajową polityką dot. adopcji cyfrowych aktywów. 

Chodziło mianowicie o to, że kraj ten od dłuższego czasu aspiruje do tego, by stać się europejskim centrum kryptowalut. W związku z tym prowadzone są dynamiczne prace nad stworzeniem odpowiednich ram regulacyjnych dot. tej branży.

Mam nadzieję, że w tej historii jest coś więcej, niż się wydaje i że nie odzwierciedla to rzeczywistego punktu widzenia Chase UK – podsumował Armstrong.

Autor poleca również:

Ostrzeżenie o ryzyku: Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna

 Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.