Naga MarketsPo odrzuceniu przez Amerykańską Komisję ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oferty złożonej przez Bitwise Asset Management na powstanie ETF na Bitcoina, perspektywa wprowadzenia tego typu instrumentu na największą kryptowalutę oddaliła się w czasie. Są jednak osoby, które uważają, iż obecnie nie ma potrzeby, by ETF na Bitcoina w ogóle powstawał, zaś w wśród nich jest Brian Kelly – założyciel oraz CEO BCKM – firmy zajmującej się inwestycjami w krypto aktywa.


ETF na BTC niepotrzebny, BTC można swobodnie nabyć

Zdaniem Kelly’ego ETF-y na Bitcoina są praktycznie rzecz ujmując niepotrzebne do rozwoju ekosystemu, gdyż kryptowalutę tą można nabyć na regulowanych platformach takich jak Fidelity czy TD Ameritrade.  Swoimi spostrzeżeniami Kelly podzielił się podczas wywiadu udzielonego stacji CNBC 11 października:

„Są firmy takie jak Fidelity czy TD Ameritrade, które zaczynają mocno wkraczać do tej branży. Zatem ostatecznie będzie można kupić bitcoina posiadając tradycyjny rachunek brokerski albo będzie on przypominał tradycyjny rachunek brokerski. Więc mam mniejsze obawy, że obecnie potrzebny jest ETF na Bitcoina.”

Zdaniem Kelly’ego, duże znaczenie dla branży krypto miała decyzja amerykańskiej Komisji ds. Obrotu Towarowymi Kontraktami Futures (Commodity Futures Trading Commission – CFTC) o tym, by określić Ethereum jako towar.

“Określenie Ethereum jako towaru przez CFTC ma ogromne znaczenie dla branży. Daje to nam jasność w kwestiach regulacyjnych. […] Otwiera to drogę dla instytucji. […] Każdy martwi się tym co się stanie, jeśli tego zakażą? […] CFTC powiedziała „jeszcze nie zamierzamy tego zakazać, zamierzamy to uregulować” a teraz inwestorzy mówią „Proszę włożyć to do mojego koszyka z towarami.”

Nawiązuje też do zapowiedzi ze strony CFTC, że niebawem zostaną uruchomiona także kontrakty futures na Ethereum. W swojej wypowiedzi w maju bieżącego roku, Kelly twierdził, iż zbliżające się zmniejszenie w wyniku halvingu nagród za wydobycie bloku może przyczynić się do dalszego wzrostu cen Bitcoina.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here