Naga MarketsMoneta Bitcoin leżąca na stoleCEO platformy BitPay Stephen Pair w rozmowie z dziennikarzem CNBC stwierdził, że to spekulacja jest bardzo ważną częścią składową ceny bitcoina. Jego zdaniem jest ona ważniejsza, niż  “faktyczna użyteczność”.


Pytany o przyczyny aktualnej ceny bitcoina Pair powiedział dziennikarzom:

“Bardzo ważnym składnikiem ceny [Bitcoina] jest z pewnością spekulacja. Inwestorzy spekulują na temat przyszłego wykorzystania i adopcji tej technologii. Jestem pewien, że niewielkim składnikiem ceny jest faktyczna użyteczność.”

Kiedy dojdzie do masowej adopcji?

Zapytany o potencjał ETFów w kwestii wzrostów ceny bitcoina, Pair argumentował, że ​​”nie tylko wprowadzenie ETF lub uruchomienie ETF” może być powodem do rozpoczęcia hossy. Ogólnie, jak widać, jego zdaniem decyzja w sprawie wyczekiwanego ETF wcale nie jest potrzebna do nowej bańki. Akurat to stanowisko stoi w opozycji w stosunku do zdania wielu obserwatorów tego nowego rynku.

Odpowiadając na pytanie o wykorzystanie cyfrowych walut opartych na sieci bloków w codziennych transakcjach, prezes BitPay powiedział CNBC, że spodziewa się masowej adopcji w okresie do 5 lat. Stwierdził dokładnie, że:

“Wcześniej mówiłem[, że potrzeba na to] 10 lat, ale teraz myślę, że to bardziej kwestia 3-5 lat, kiedy będziesz mógł pójść do restauracji czy sklepu detalicznego i wszyscy będą oczekiwać, że ten sklep będzie zaakceptować zapłatę w systemie blockchain.”

Dolar na blockchainie

Pair następnie zauważył, że ​​nie myśli tu tylko o “bitcoinie czy różnych tokenach, które widzimy dzisiaj [, ale] także o emisji dolarów na blockchainie lub euro na blockchainie”. Tym samym staje po stronie tych obserwatorów rynku kryptowalut, którzy przyszłość upatrują w narodowych cyfrowych walutach.

Według Hester Peirce, komisarz Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), zatwierdzenie bitcoinowych ETFów niekoniecznie jest bliskie realizacji. Uważa ona, że decyzja ta może zapaść “za 20 lat”, ale też… “jutro”. Jak sama uważa, społeczność kryptowalut nie powinna “wstrzymywać oddechu” w oczekiwaniu.

Jednocześnie, choć szef BitPay trochę bagatelizuje ten fakt, Cambridge Center for Alternative Finance wykazało, że liczba zweryfikowanych użytkowników kryptowalut wzrosła niemal dwukrotnie przez ostatnie 12 miesiecy. Analiza przeprowadzona przez Bloomberga stwierdza, że ​​wzrost liczby użytkowników, pomimo spadku cen, może sygnalizować, że ewentualny powrót do hossy jest bardzo realny.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here