Naga MarketsMianem “shitcoina” określa się kryptowalutę / altcoina, który okazuje się bezwartościowy lub jest zwykłym scamem. Artur Hayes, współzałożyciel i CEO giełdy BitMEX nazwał tak Ethereum, konkretnie “dwucyfrowym shitcoinem” z uwagi na to, że oczekuje spadku jego notowań pod poziom 100 dolarów.

Warto dodać, że giełda kryptowalut BitMEX jest obecnie największą na świecie pod względem zgłoszonego wolumenu, a sam Hayes znany jest ze swojego byczego nastawienia do rynku krypto. Uważa on jednak, że wkrótce dojdzie do masowej, opóźnionej wyprzedaży altcoinów i Ethereum, którego wartość kwotowana będzie dwucyfrowo.

Hayes w swoim biuletynie Crypto Trader Digest stwierdza, że gorączkowa fala ICO z 2017 roku sztucznie podniosłą cenę Etheru. Wyjaśnia on jak kontrowersyjne schematy “pump-and-dump” są bezpośrednią konsekwencją niedojrzałych partnerów funduszy hedge.

Dodał także, że i są psychologicznie przygotowani do tego, by zobaczyć, jak inwestycje wchodzą na “czerwone pole”, co powoduje, że likwidują swoje portfele w sposób nieodpowiedzialny.

Jeśli z kolei chodzi o Bitcoina, warto wspomnieć, co Hayes mówił na początku lipca br. Twierdził bowiem wtedy, że kurs jeszcze w tym roku może osiągnąć pułap 50 tysięcy dolarów:
“Z całą pewnością moglibyśmy znaleźć dno tych spadków w rejonie 3-5 tys. USD za BTC (…) znajdujemy się jednak o krok od powrotu do poziomu $20 000 czy nawet $50 000 przed końcem tego roku”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here