Naga MarketsNiedawne wzrosty ceny Bitcoina, które pociągnęły za sobą również zdecydowaną większość Altcoinów zachęciły także analityków i kryptowalutowych ekspertów do kolejnych śmiałych prognoz dotyczących przyszłej wyceny cyfrowego złota


Cena Bitcoina może spaść nawet do 1000 USD

“Śmiałe” nie zawsze musi oznaczać jednak kierunek wzrostowy. Już w miniony piątek przedstawialiśmy bowiem projekcję Tylera Jenksa, prezesa Lucid Investments, zdaniem którego cena Bitcoina może docelowo osunąć się nawet w rejon 1000 dolarów:

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie komentowałem Bitcoina, odkąd przebiliśmy opór pomiędzy 4000-4200 dolarów. Wierzę, że wracamy do tej strefy i ona nie wytrzyma. Nadchodzą nowe dołki. Cel w wysokości 1000 dolarów bez zmian – komentuje Janks.

Cena Bitcoina spadnie do 2 000 USD po czym wzrośnie do 10 000 USD pod koniec 2019 r.

Nieco bardziej optymistyczne nastawienie prezentuje natomiast Artur Hayes, jeden ze współzałożycieli giełdy kryptowalut BitMEX. Jego zdaniem w ciągu najbliższych dwóch do pięciu lat cena BTC powinna osiągnąć co najmniej poziom 50 tys. USD.

Zobacz także: CEO Xapo: w ciągu 7-10 lat cena Bitcoina (BTC) wzrośnie do 1 mln USD

Uważa on jednak, że ostatni, dynamiczny impuls wzrostowy nie jest jeszcze tym właściwym, który zakończy “kryptowalutową zimę”. Hayes spodziewa się bowiem, że cena BTC może osunąć się jeszcze w rejon 2 000 – 3 000 tys. USD i dopiero z tego poziomu odbić się do większych wzrostów. Prognozuje on, że pod koniec 2019 roku BTC wyceniany będzie po 10 000 USD za monetę.

Bitcoin narzędziem wali z inwigilacją obywateli

Jednym z czynników mogących mieć znaczący wpływ na wzrost zainteresowania kryptowalutami wśród szerszego grona konsumentów mogą być działania rządów. Hayes wskazuje bowiem na przyszłość, w której prywatność finansowa zanika. Obawia się on wprowadzenia zakazu używania gotówki jako anonimowego środka wymiany wartości. Okazuje się bowiem, że wzrost płatności mobilnych spowodował spadek popularności gotówki, co w konsekwencji umożliwiło większą kontrolę nad zwyczajami wydatków klientów. Twórca giełdy BitMEX spodziewa się jednak, że społeczeństwo w końcu zrozumie, że jest inwigilowane przez rządy i w wyniku buntu wobec obecnego systemu zacznie wykorzystywać kryptowaluty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 15.04.2019
Następny artykułWzrost ryzyka osłabia “bezpiecznego” dolara, franka i jena
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here