Naga MarketsChanpeng Zhao, CEO Binance, źródło: www.youtube.com

Changpeng Zhao, dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance, szerzej znany jako CZ oświadczył, że kryptowaluty w nadchodzących latach mają jeszcze przestrzeń, by urosnąć po tysiąckroć.

Jak pisał wcześniej na łamach portalu Jacek Walewski, powołując się na oświadczenie Vitalika Buterina, współzałożyciela Ethereum, nie ma szans, by kryptowaluty i ekosystem Blockchain ponownie zaliczyły “1000-krotny wzrost”.

„Przestrzeń Blockchain zbliża się do punktu, w którym widać sufit… Jeśli porozmawiasz ze średnio wykształconą osobą, prawdopodobnie dowiesz się, że słyszała ona o sieci bloków przynajmniej raz. Nie ma szans na kolejny 1000-krotny wzrost w czymkolwiek w tej branży.” – mówił Buterin w wywiadzie dla Bloomberga

Trudno o powtórkę tak wykładniczego tempa wzrostu

W 2017 r. sektor kryptowalut osiągnął najbardziej dynamiczny roczny wzrost, miało to miejsce w przypadku tak duży kryptowalut  jak Bitcoin, Ethereum, Ripple i Bitcoin Cash, które w ciągu 12 miesięcy zwiększyły swoją wartość o 30 do 500 razy.

Branża doświadczyła takiego wykładniczego tempa wzrostu w okresie, w którym kryptowaluty po raz pierwszy weszły do mainstreamu. Główne rynki, takie jak Japonia i Korea Południowa, zademonstrowały bezprecedensowy poziom spekulacji i zainteresowania, co ostatecznie spowodowało, że cena Bitcoina przekroczyła 24 000 USD na giełdzie w Korei Płd.

Założyciel Ethereum uważa, że ​​czasy 1000-krotnych wzrostów na rynku krypto już dawno minęły. Twierdzi tak w oparciu o obecną wycenę rynku, bowiem nierealne jest oczekiwanie, że wycena rynku kryptowalut wzrośnie z 200 miliardów do 200 bilionów dolarów, co odpowiada 70 procentom dzisiejszego światowego bogactwa. Wtedy bowiem kryptowaluty musiałyby stanąć ponad światowymi rezerwami walutowymi i działać jako podstawowa metoda płatności na świecie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

CZ ma swoje zdanie

Mimo to, CZ argumentował, że rynek kryptowalut może nadal “zdecydowanie” rosnąć tysiąc razy w perspektywie długoterminowej, ponieważ główne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum zostaną powszechnie przyjęte.

Jak oświadczył Zhao:
“Wciąż się z tym nie zgadzam. Powiem: ‘Krypto urosną tysiąc, a nawet więcej razy!’ Wystarczy osiągnięcie kapitalizacji rynkowej USD, by zbliżyć się do wartości 1000-krotnego wzrostu (jest to tylko jedna waluta z mocno ograniczonym zastosowaniem), a rynek instrumentów pochodnych jest o wiele większy.”

 

Jest to bardzo śmiała wizja i jak na razie mało prawdopodobna. Wiele lat zajęłaby bowiem adopcja kryptowalut do codziennych płatności i zastąpienia walut fiducjarnych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here