Naga MarketsW niedawnym wywiadzie dyrektor generalny giełdy Binance Changpeng Zhao (CZ) opowiedział dokładnie o sytuacji kryptowalut w Chinach. W mediach głównego nurtu pojawiło się w ostatnim czasie wiele newsów, które wywołały wśród społeczności wiele obaw i sprzecznych emocji.

Czterdziestominutowy wywiad na YouTube obejmował szeroki zakres tematów, ale te, które wzbudzają prawdziwe zainteresowanie, to obecna sytuacja branży blockchaina w Chinach.

Binance a rynek w Chinach

Rozmowa rozpoczęła się od ogólnego podsumowania pozycji Chin na światowym rynku w odniesieniu do nowoczesnej gospodarki i technologii. Changpeng Zhao, który urodził się w Jiangsu, powiedział, że w Chinach działają wielkie firmy technologiczne i internetowe, które odnoszą duże sukcesy.

Republika Ludowa dąży dziś do dominacji walutowej, ale chce także całkowitej kontroli – w kraju już istnieją restrykcyjne kontrole kapitału. CZ dodał, że kraj jest też bardzo biegły w filtrowaniu treści internetowych, a Wielka Zapora jest ogólnie akceptowana przez obywateli.

Zapytany o najnowsze fake newsy dot. nalotu policji na biura Binance odparł:

„Binance nie ma podmiotów prawnych w Chinach. Nie mamy tam biura, choć dokonaliśmy tam pewnych inwestycji… Biuro, z którego otrzymywaliśmy wiadomości, korzysta z zewnętrznego biura obsługi klienta, to nie jest biuro Binance. Nie było nalotu policji – to był efekt nierzetelnego dziennikarstwa.”

Dodał, że Chiny chcą promować nową technologię w swoim kraju.

Bitcoin w Chinach

Padło także pytanie o “coroczne banowanie bitcoinów w Chinach”. CZ dodał, że każdy, kto zna Chiny, zda sobie sprawę, że tak naprawdę nic się nie w tym kraju zmieniło pod tym kątem. Politycy próbowali wycofać się tylko ze swoich wcześniejszych oświadczeń, które spowodowały niewielki wzrost na rynkach kryptowalut.

„Dzisiaj posiadanie bitcoinów w Chinach jest całkowicie legalne… Bitcoin nie jest zbanowany, ale istnieją ograniczenia dotyczące giełd i ICO w Chinach”

– dodał CZ.

Zapytany o uruchomienie krypto-juana CZ powiedział, że prawdopodobnie będzie on ograniczony do użytku wyłącznie w płatnościach online. Dodał, że nie ma jeszcze wystarczających informacji, aby zasugerować, czy juan w wersji cyfrowej będzie całkowicie dostępny i kontrolowany, czy też “będzie elastyczny w użyciu”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here