Naga Marketsbinance bitcoinCEO Binance, Changpeng Zhao (CZ), na swoim kanale na Twitterze, stwierdził, że jeden bitcoin będzie warty do końca roku aż 16 000 USD. Dodał, że pracuje nad tym aż 1,4 mld ludzi.

Słowa CZ zaskakują. Po pierwsze, obecnie BTC jest dziś warty “tylko” 9200 USD. Po drugie, nie wiadomo, w jaki sposób CZ wyliczył owe 1,4 mld osób.

Bitcoin urośnie dzięki Chinom?

Dziś to obywateli Chin jest właśnie ok. 1,4 mld ludzi. Czy więc CZ sugeruje, że to Chińczycy tłumnie zaczną wkrótce kupować bitcoiny?

Powyższe byłoby spójne z działaniami Binance. Giełda nie tak dawno otworzyła swoje biuro na terenie Chin. Ponadto rozpoczęła oferować usługi OTC dla chińskich inwestorów. Jakby tego było mało – by pomóc obchodzić chiński zakaz kupowania BTC – umożliwiła przelewanie środków na swoją platformę za pomocą aplikacji Alipay i WeChat. Te co prawda szybko – zapewne w obawie przed władzami – odcięły się od inicjatywy. Nie wiadomo jednak, czy faktycznie blokują przelewy juanów na Binance.

Czy więc prognoza CZ się sprawdzi? Pamiętajmy, że przed spadkiem kursu BTC poniżej 10 000 USD szef Binanace sugerował, że cena nigdy nie spadnie poniżej tej psychologicznej granicy…

Tron czwartą, największą kryptowalutę

Bitcoin może mieć też ponoć konkurencję. Przynajmniej zdaniem Justina Sun z TRON. Uważa on, że jego projekt też urośnie wkrótce w siłę i jego token stanie się czwartą, największą kryptowalutą świata (dziś pod kątem kapitalizacji na miejscu 11.).

Dlaczego jednak warto zwracać uwagę na CZ i Suna? Otóż obaj mają lepszy od nas ogląd na sytuację w Chinach. Może więc ich prognozy dot. ceny BTC i popytu na cyfrową walutę w Państwie Środka są słuszne.

Pamiętajmy, że Chińczycy potrzebuję BTC, by omijać ograniczenia w handlu ze strony USA. Ponadto ich bank centralny dodrukował w ostatnim czasie miliardy juanów, które trafiają obecnie na różne rynku – możliwe, że część tych kwot podpompuje też kurs BTC.

Czy więc za 1 BTC będziemy już wkrótce płacili 16 000 USD? Przekonamy się za niecałe dwa miesiące.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here