Naga MarketsCeny złota wystrzeliły w górę w obliczu słabości dolaraNotowania złota wczoraj wystrzeliły w górę, przekraczając poziom 1800 USD za uncję, a dzisiaj rano docierając już do okolic 1820 USD za uncję. To najwyższe poziomy notowań złota od połowy lutego br. – a cały bieżący tydzień najprawdopodobniej będzie na tym rynku najlepszy od około pół roku.

Ceny złota kontynuują zwyżki

Impulsem do zwyżki cen złota była przede wszystkim słabość amerykańskiego dolara i spadek rentowności amerykańskich obligacji. USD i złoto wykazują silną odwrotną korelację, więc zmiany notowań dolara wyraźnie odbijają się na cenach złota.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania złota – dane dzienne

Jednak w tym tygodniu największe emocje na rynku dolara – a pośrednio również na rynku złota – możemy obserwować właśnie dzisiaj. Inwestorzy wyczekują bowiem danych z amerykańskiego rynku pracy, które opublikowane zostaną o 14:30 polskiego czasu. Rynek pracy jest uznawany za papierek lakmusowy sytuacji w amerykańskiej gospodarce, wpływający m.in. na decyzje Rezerwy Federalnej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty prognozy | kursy walut forex | de30 dax | biomed lublin cena akcji | eur usd kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here