towarySpoglądając na notowania złota i ropy naftowej dostrzec można swego rodzaju podobieństwo. Notowania obydwu tych instrumentów znajdują się bowiem w rejonie technicznych wsparć, w okolicy których pojawiły się już pierwsze reakcje popytowe. Czyżbyśmy zatem w najbliższym czasie mogli spodziewać się ponownej aprecjacji?


Cena złota

Cena złota oscyluje od kilku dni w okolicy ostatnio pokonanej strefy oporu (teraz wsparcia), gdzie już kilkukrotnie pojawiała się reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby doprowadzić do testu poprzednich szczytów w rejonie 1323 dolarów. Dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do większych wzrostów w okolice 1360 USD. Cały czas istnieje jednak ryzyko powstania spadkowej korekty, dla której możliwym zasięgiem byłyby rejony 1294 dolarów. W chwili pisania tego artykułu, cena złota kształtuje się natomiast na poziomie 1313.52 USD.

InvestCuffs
Cena złota
Gold Daily

Cena ropy

Na notowaniach ropy naftowej dostrzec możemy, iż w skutek ubiegłotygodniowych spadków cena WTI osunęła się w okolice 52 dolarów, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Dziś również obserwujemy przewagę kulujących i jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale odrzucone, notowania mogłyby wrócić w rejon poprzednich wierzchołków tj. 55.20 USD. W chwili obecnej, cena ropy WTI plasuje się natomiast na poziomie 53.25 USD.

Cena ropy naftowej WTI
WTI Daily

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKupuj i sprzedawaj duże ilości kryptowalut dzięki usłudze BitBay OTC
Następny artykułUSD najdroższy niemal od dwóch lat. Kurs dolara w górę do złotówki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here