towarySpoglądając na notowania złota i ropy naftowej dostrzec można swego rodzaju podobieństwo. Notowania obydwu tych instrumentów znajdują się bowiem w rejonie technicznych wsparć, w okolicy których pojawiły się już pierwsze reakcje popytowe. Czyżbyśmy zatem w najbliższym czasie mogli spodziewać się ponownej aprecjacji?


Cena złota

Cena złota oscyluje od kilku dni w okolicy ostatnio pokonanej strefy oporu (teraz wsparcia), gdzie już kilkukrotnie pojawiała się reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby doprowadzić do testu poprzednich szczytów w rejonie 1323 dolarów. Dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do większych wzrostów w okolice 1360 USD. Cały czas istnieje jednak ryzyko powstania spadkowej korekty, dla której możliwym zasięgiem byłyby rejony 1294 dolarów. W chwili pisania tego artykułu, cena złota kształtuje się natomiast na poziomie 1313.52 USD.

Cena złota
Gold Daily

Cena ropy

Na notowaniach ropy naftowej dostrzec możemy, iż w skutek ubiegłotygodniowych spadków cena WTI osunęła się w okolice 52 dolarów, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Dziś również obserwujemy przewagę kulujących i jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale odrzucone, notowania mogłyby wrócić w rejon poprzednich wierzchołków tj. 55.20 USD. W chwili obecnej, cena ropy WTI plasuje się natomiast na poziomie 53.25 USD.

Cena ropy naftowej WTI
WTI Daily

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here