Naga MarketsW ostatnich tygodniach ceny złota wróciły do normy podnosząc się o ponad 7% od spadków, które miały miejsce w ostatnich miesiącach. Zdecydowanie jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy jest uchwalenie przez Kongres USA bardzo potrzebnego pakietu pomocy przez toczącego się nadal wirusa oraz fakt, że dolar amerykański nadal słabnie. Dodatkowo spadek realnych zysków i rosnące oczekiwania inflacyjne mogą stanowić dalszą podstawę cen złota w średnim okresie.

  • Kurs złota zdecydowanie wraca do wzrostów po kilkumiesięcznych spadkach
  • Metal szlachetny wspierany jest przez słabnącego dolara oraz dodatkowe pakiety stymulacyjne
  • Inwestorzy widzą zagrożenie w rynku akcyjnym, kiedy ten zdaje się być już mocno wykupiony
  • Złoto ma realną szansę na wybicie w obecnym, nowym roku ostatnie szczyty

Kurs złota z realną szansą na powrót powyżej 2 tys. dolarów

Zgodnie z oczekiwaniami, złoto ponownie rozpoczyna swój powrót do wzrostów. Wydaje się, że to obecne ożywienie może trwać w kolejnych tygodniach, ponieważ do tego momentu wszystko wspiera taki scenariusz. Relacje pomiędzy stopami zwrotu na rynku akcyjnym a rzeczywistą wydajnością oraz dorzucając do tego oczekiwania inflacyjne –  złoto jest na najlepszej drodze do powrotu powyżej 2 tysięcy USD za uncję. W końcu, jako aktywo zyskujące w czasach niepewności rynkowej lub przewartościowanych już akcjach ma tendencję do szybkich wzrostów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Perspektywy techniczne są oczywiste, wcześniej jednak rynek złota będzie musiał się zmierzyć przede wszystkim z pobliskimi zakresami oporu – jakimi to są poziomy 1915 dolarów oraz 1931 dolarów za uncję. Średnia krocząca wydaje się również wspierać nadal układ wzrostowy – jeśli patrzeć na wykres już czysto technicznie.

wykres Kurs złota H4 01.01.2021
Kurs złota H4 01.01.2021

W tym momencie raczej nikt nie spodziewa się powrotu siły na dolarze amerykańskim, który jeśli nadal pozostanie słaby jak dotychczas – złoto może otworzyć skrzydła do dalszych podbić. Wielu analityków Wall Street nadal uważa, że przekroczenie 2200 dolarów za uncję może stanowić cel dla obecnego roku, jednak warto będzie ostrożniej podchodzić do rokowań tak wysokich zakresów. samo dojście do 2000 dolarów stanowić już będzie wygenerowanie ruchu na ponad 100 dolarów od obecnego miejsca – a jeśli do tego rynek cofnie w ramach klasycznej korekty, spodziewać się będzie można nawet wyższej stopy zwrotu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here