Naga MarketsCeny tych 2 akcji z FAANG wciąż są atrakcyjneOd momentu wybuchu pandemii COVID-19 akcje spółek wchodzących w skład FAANG bardzo mocno zyskiwały. Głównym czynnikiem, który sprzyjał owym wzrostom jest fakt, iż klimat domowy sprzyja biznesowi. Podmioty które przyspieszyły przejście na handel internetowy, handel elektroniczny, transmisje strumieniowe czy też usługi w chmurze to jedni z głównych beneficjentów kryzysu.

  • Akcje FAANG stanowią ponad 20% kapitalizacji rynkowej indeksu S&P500
  • Dane z bazy TipRanks oceniają ciągły potencjał wzrostowy dla 2 z 5 spółek z grupy.
  • Mowa a Amazonie oraz Alphabecie (Google).

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Te artykuły również Cię zainteresują
Świetny kwartał dla akcji Amazona

Przychody Amazona w drugim kwartale wyniosły 88,9 mld USD, co stanowi 41% wzrost rok do roku i przewyższyło oczekiwania analityków o około 10%. 

Jeden z analityków JP Morgan Doug Anmuth stwierdził, iż Amazon odnotował silny popyt na całym świecie, szczególnie w grupie artykułów spożywczych i materiałów eksploatacyjnych. Amazon Prime wyróżniał się w tym kwartale, ponieważ wzrost liczby członków Prime przyspieszył w USA i innych krajach, wzrosły aktualne stawki członków, a liczba godzin oglądania Prime Video podwoiła się z roku na rok.

Ten silny popyt ma się utrzymać w drugiej połowie roku, a kierownictwo szacuje przychody w trzecim kwartale na 87-93 mld USD, co oznacza wzrost o 24%-33% rok do roku.

Anmuth nadal przypisuje akcjom ocenę “kupuj” i cenę docelową 4050 USD. Gdyby jego teza się sprawdziła, potencjalny dwunastomiesięczny zysk w wysokości mógłby wynieść około 28,5%.

Notowania akcji Amazon z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Orlen chce dołączyć do największych podmiotów na rynku paliwowym w Europie

Alphabet odrobił straty z momentu wybuchu pandemii COVID-19

Jeśli chodzi o wyniki za 2 kwartał Alphabetu, całkowite przychody brutto były niezmienione rok do roku, ale były o ok. 2% lepsze od szacunków analityków, głównie z powodu silnych subskrypcji Google Play i YouTube. Jeśli chodzi o reklamy, przychody z reklam w YouTube przekroczyły szacunki Anmutha, podczas gdy wyszukiwarka i inne były zgodne, a sieć nieco poniżej oczekiwań.

Należy zauważyć, że zarząd uważa, że ​​mniejsze inwestycje w powierzchnie biurowe spowodują, że wzrost zatrudnienia w 2020 roku zmniejszy się z 20% w 2019, a nakłady inwestycyjne w 2020 roku spadną rok do roku.

Kolejny pozytywny komunikat dotyczy skupu akcji własnych, jak dotąd w 2020 r., Google odkupił akcje warte 15 miliardów dolarów, w porównaniu do 18 miliardów dolarów w 2019 roku. Po ogłoszeniu nowej autoryzacji firma powinna mieć wystarczająco dużo możliwości, aby kontynuować kupowanie akcji na obecnym poziomie lub powyżej.

Analityk JP Morgan powtórzył ocenę “kupuj” i pozostawił cenę docelową na poziomie 1770 USD bez zmian. Cel ten sugeruje, że akcje mogą wzrosnąć o 13% w nadchodzącym roku.

Notowania akcji Alphabet z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here