Naga MarketsPunktualnie o godzinie 11:00 Eurostat opublikował najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) dla strefy euro. Jest to raport obrazujacj kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. 


Z raportu Eurostatu wynika, iż zgodnie z prognozami analityków, roczna inflacja strefy euro w czerwcu 2018 r. plasowała się na poziomie 2,0%, co oznacza wzrost z 1,9% w maju br.

Największy wzrost cen odnotowano w przypadku energii (8,0% w porównaniu z 6,1% w maju), a następnie żywności, alkoholu i tytoniu (2,8% w porównaniu z 2,5% w maju), usług (1,3% w porównaniu z 1,6% w maju) oraz nieenergetycznych dóbr przemysłowych (0,4% w porównaniu z 0,3% w maju).

Źródło: Eurostat

Spoglądając na notowania eurodolara zauważymy, że w reakcji na powyższą publikację pojawiła się niewielka reakcja popytowa, na skutek której kurs zrównał się z sesyjnymi maksimami. Jeżeli opór ten zostanie trwale pokonany, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji.

EURUSD M5

Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że jeżeli tylko obecna tendencja będzie kontynuowana, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 1.1740.

Do handlu na głównych parach walutowych polecam sprawdzić ofertę brokera Royal

EURUSD H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUK: Lepszy odczyt PKB w drugim kwartale
Następny artykułInwestycje w kryptowaluty lepsze niż nieruchomości
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here