Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


Po godzinie 14:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował pierwszy w tym roku raport dot. wstępnych danych o inflacji konsumenckiej CPI w grudniu 2017 r.

Jak przeczytać możemy w raporcie, ceny towarów i usług konsumpcyjnych według eksperymentalnego szybkiego szacunku w grudniu 2017 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 0,2% (wskaźnik cen 100,2), a w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 2,0% (wskaźnik cen 102,0).

Oba z odczytów wypadły poniżej prognoz zakładających wzrost kolejno o 0,3% w stosunku do miesiąca poprzedniego i 2,1% w ujęciu rok do roku.

Źródło: http://stat.gov.pl

Dane mają charakter wstępny i mogą ulec zmianie. Dane ostateczne za listopad 2017r. zostaną opublikowane zgodnie z dotychczasowym harmonogramem ich udostępniania, tj. 15 stycznia 2018  r. o godz. 14:00.

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że na skutek trwającej od  ponad roku deprecjacji amerykańskiej waluty kurs już pod koniec ubiegłego roku spadł poniżej 3.50. Dziś PLN w stosunku do USD jest najsilniejszy od grudnia 2014 roku.

Jeżeli spadki będą kontynuowane, (z technicznego punktu widzenia) spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 3.40.

USDPLN Weekly


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMorgan Stanley: To nie koniec spadków dolara
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 3 stycznia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here