Ułożone staby srebraChoć w przeciągu ostatnich trzech tygodni metale szlachetne jak złoto oraz srebro odreagowywały znaczne spadki zapoczątkowane praktyczne od początku roku, to jednak walory wracają do pierwotnego trendu spadkowego. Obecnie srebro pokonało poziom 13,90 dolara za uncję pierwszy raz od dwóch lat. 


Obecnie główne rynki akcyjne przeceniają się, a w dobie przeceny lub wyprzedaży rynków akcyjnych głównymi beneficjentami odpływu kapitału były rynku surowcowe oraz metali szlachetnych takich właśnie jak m.in srebro. Jednak na srebrze w ostatnim czasie widać niezachwiany trend spadkowy – mimo, iż jeszcze kilka tygodni wstecz istniała spora szansa na potencjalne odbicie cen. Wspomniane odbicie jednak okazało się jedynie krótką korektą, która przerobiła się w kolejny impuls spadkowy. Teraz metal pokonał strefę 13,90 dolara za unicję – czyli poziom ze stycznia 2016 roku. Czy to początek czegoś większego?

Srebro na wykresie D1

Spadające metale to głównie zasługa dalszych obaw o stan gospodarki światowej, w tym m.in kontynuacja wojny handlowej i brak dalszych perspektyw na poprawienie sytuacji z tym związanej. Choć metale oraz poniektóre surowce zwykle uważane były za walor typu safe-haven zmian na pozytywne nadal nie widać. Obecnie metal dociera do wsparcia z ostatniego dołka, który wywołał korektę wzrostową – jednak tylko korektę. Poziom 14,80 nadal pozostaje bardzo silną strefą oporową i wydaje się, że tak długo jak długo metal nie przekroczy tego poziomu – nie ma mowy o większych podejściach ku górze.

wykres Srebro D1 14.11.2018
Srebro D1 14.11.2018

Przekroczenie zaś obecnego wsparcia widocznego na powyższym wykresie równoznaczne będzie z kontynuacją spadków do poziomu 13,69 dolara za uncję. To najbliższe a zarazem jedynie istotne wsparcie z układu H4/D1 – kolejne będą już mocno odległe sugerując dużą słabość rynków metali szlachetnych.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here