Naga MarketsNotowania srebra odbiły się w górę z okolic 22 dolarów za uncję pod koniec listopada do obecnego poziomu cen srebra przekraczającego 24 dolary za uncję. Co ciekawe, rynek metali szlachetnych miał potencjał do odbicia w górę już na początku grudnia bieżącego roku. Co prawda na bieżącą chwilę jest jeszcze za wcześnie by móc dokładnie określić, czy obserwowane odbicie będzie trwałe.

  • Okres przedświąteczny sprzyja jednak przecenie srebra inwestycyjnego – z pewnością w ciągu najbliższych dwóch tygodni stanie się ono często kupowanym kruszcem.
  • Póki co możemy więc mówić o umiarkowanym optymizmie na rynkach. Wiele zależy tu bowiem od wprowadzenia do powszechnego użytku szczepionki na COVID-19.
  • Jest to niewątpliwie moment, na który nie tylko analitycy biznesowi czekają z niecierpliwością.

Srebro inwestycyjne powróci do systematycznych zwyżek?

Tymczasem notowania srebra inwestycyjnego mają potencjał do powrotu do systematycznych zwyżek w perspektywie kolejnych miesięcy, a nawet kilku kolejnych lat. Wpływ na to mogą mieć rekordowo niskie stopy procentowe. Możemy też mówić o takich zjawiskach jak presja spadkowa na wartość amerykańskiego dolara oraz niepewność dotycząca kondycji globalnej gospodarki w popandemicznych czasach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy uważają, że spadek kursu dolara w dłuższej perspektywie powinien pomóc srebrze. inwestycyjnemu Póki co osłabienie gospodarcze w USA zwiększa się z każdym kolejnym dniem, tym bardziej, że wciąż nie ustalono nowej umowy stymulacyjnej związanej z koronawirusem. Opóźnienie we wprowadzeniu pakietu pomocy powodują różnice między Demokratami a Republikanami.

W opublikowanym pod koniec października br. raporcie analitycy Metals Focus stwierdzili, że ich zdaniem ceny srebra znajdą się “znacznie powyżej” 30 dolarów za uncję. “Prawie niezależnie od wyniku wyborów w USA nowe bodźce fiskalne i monetarne na dużą skalę wydają się nieuniknione, biorąc pod uwagę niepewne ożywienie gospodarcze i wciąż wysokie przypadki Covid-19.

To samo może mieć miejsce w Europie, gdzie rekordowe infekcje i nowe środki blokady również budzą wątpliwości co do wiarygodności przewidywanego ożywienia gospodarczego. Argumenty przemawiające za srebrem (i inwestycjami w złoto) pozostaną zatem silne” – napisano w dokumencie.

Szeroki wybór zarówno srebra jak i złota inwestycyjnego można znaleźć na stronie FlyingAtom.gold.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here