Naga MarketsCeny soi zyskują dzięki problemom pogodowym w ArgentynieNotowania soi w Stanach Zjednoczonych rozpoczęły marzec. W tym tygodniu cena tego towaru konsoliduje w okolicach 14 USD za buszel, czyli w okolicach lokalnych maksimów, wypracowanych w styczniu oraz pod koniec lutego br.

Ceny soi w okolicach lokalnych maksimów

Zwyżki cen soi przez wiele miesięcy były napędzane przez ogromne zakupy tego towaru w Chinach, a później także przez kapitał spekulacyjny. W ostatnich tygodniach wzrost cen soi wyhamował, ale strona popytowa pozostaje silna, do czego w dużym stopniu przyczyniają się przeciągające problemy z pogodą w Argentynie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania soi w USA – dane dzienne

Argentyna już od kilku tygodni zmaga się z niedostatkiem deszczu. Na razie sytuacja nie jest co prawda dramatyczna, ale jeśli sucha pogoda będzie się przeciągać na kolejne tygodnie, to przełoży się to na tamtejsze plony towarów rolnych, z soją na czele. Giełda zbożowa w Buenos Aires podała, że jeśli w ciągu najbliższych tygodni sytuacja się nie poprawi, to obniży prognozy produkcji soi w Argentynie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolara | pgnig giełda | usd notowania | prognoza bitcoin | giełda nasdaq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here