Naga MarketsCeny soi w USA najdroższe od styczniaBieżący tydzień na rynku soi upływa pod znakiem wzrostów. Notowania tego towaru w Stanach Zjednoczonych znajdują się już powyżej 9,20 USD za buszel. To najwyższy poziom cen od drugiej połowy stycznia br., czyli od siedmiu miesięcy.

Chiny wspierają notowania soi w USA

Wzrostom cen soi sprzyjają podobne czynniki, które w ostatnim czasie wspierają także notowania kukurydzy w USA. Głównym argumentem strony popytowej są duże zakupy amerykańskiej soi przez Chiny. Wczoraj amerykański Departament Rolnictwa potwierdził, że Chiny kupiły 204 tysiące ton soi z USA, co jest wyjątkowo dużym jednodniowym wynikiem. Zamówienie ma dotrzeć do Państwa Środka w sezonie 2020/2021, rozpoczynającym się 1 września.

Wzmożone zakupy amerykańskich towarów rolnych przez Chiny wynikają z zobowiązań zawartych w tzw. porozumieniu pierwszej fazy. Jest to pierwszy etap planowanego szerszego porozumienia handlowego na linii USA-Chiny. Póki co Chiny zobowiązały się m.in. do regularnych zakupów dużych ilości amerykańskich towarów rolnych i na razie to postanowienie jest realizowane.

Notowania soi w USA – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here