Żurawie pompowe ropy naftowejCeny ropy od początku 2019 roku zaczynają znacznie odrabiać straty, odzyskując już blisko 7 dolarów na baryłce. W tym momencie jednak czarny surowiec zbliża się do istotnej strefy oporowej wynikającej z sekwencji sekwencji spadkowego. To oznacza, że w chwili obecnej ceny są pod istotną ceną, której przekroczenie może wywołać kolejną, mocna falę popytu.


Ceny ropy naftowej były zmorą znacznej części inwestorów, którzy nie wierzyli w powiedzenie, że jeśli dany walor mocno stracił nie oznacza to jeszcze – że stracić nie może drugie tyle. W tym momencie możemy łatwo zauważyć, że cena czarnego surowca straciła blisko 45 procent. Choć jeszcze do niedawna opisywana sytuacja utraty 33 procent stanowiła ogrom utraty wartości waloru, to dalsza obniżka przyszła równie nagle, co rozpoczęcie trendu spadkowego. W tym momencie ropa WTI odzyskuje jednak już blisko siedem dolarów napawając optymizmem co do dalszych wzrostów. W jaki sposób wygląda aktualna sytuacja?

Ropa WTI – aktualna sytuacja

W tym momencie ropa podchodzi do ceny 49.30 dolara za baryłkę, co stanowi istotną strefie oporową z sekwencji spadkowej oznaczonej wyraźnie na poniższym wykresie. Jeśli surowiec zareaguje klasycznie, wówczas można mówić o powrocie do spadków z celem pogłębienia dołków bądź przynajmniej ich re-testu. Jeśli natomiast ropa przełamie cenę 49.40 dolara, wówczas oznaczać to będzie dalszą presję popytową, co może przełożyć się na dalszą wspinaczkę cen w okolice kolejnego istotnego poziomu (również oznaczonego na wykresie) przy cenie 55 dolarów za baryłkę.

wykres OIL WTI D1 07.01.2019
OIL WTI D1 07.01.2019

Warto obserwować obecną sytuacją, ponieważ strefa, na której znajduje się obecnie surowiec może wygenerować sygnał średnioterminowy dla inwestorów rynków surowcowych. A jednym czy drugim scenariuszu risc ratio dla pozycji przekracza znacznie 5:1.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here