Naga MarketsCeny ropy w zaledwie dwie sesje odzyskały straty z poprzedniego tygodniaCena ropy naftowej WTI we wtorek rano spada po dwóch poprzednich wzrostowych sesjach, które zanegowały potencjał krótkoterminowego trendu spadkowego z zeszłego tygodnia. Powodem przeceny we wtorkowej sesji są deklaracje ze strony Iranu o lukach w negocjacjach nowego dealu nuklearnego, które blokują osiągnięcie porozumienia znoszącego sankcje ze strony USA.

Ropa nieznacznie w dół we wtorek rano

Cena ropy WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie NYMEX we wtorek rano spada o 0,35% do 65,82 dol. za baryłkę, po tym gdy poniedziałkowa sesje przyniosła zwyżkę o 3,9%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrosty w poniedziałek były kontynuacją aprecjacji z piątku, gdy ropa podrożała o 2,65%. Łącznie, w piątek oraz poniedziałek notowania surowca odzyskały niemal całą przecenę z poprzednich trzech sesji.

Ceny ropy w zaledwie dwie sesje odzyskały straty z poprzedniego tygodnia
Notowania kontraktów na ropę WTI na NYMEX. Źródło: tradingview.com

Wsparciem dla zwyżki ropy w poniedziałek było osłabienie amerykańskiej waluty. Indeks dolara opadł do najniższych poziomów od początku stycznia tego roku i notowany jest po 89,60 pkt.

Ceny ropy w zaledwie dwie sesje odzyskały straty z poprzedniego tygodnia
Indeks dolara. Źródło: tradingview.com

Rynek oczekuje odbudowy popytu na paliwa wraz z wejściem w najcieplejsze miesiące roku (na półkuli północnej). Zdaniem Goldman Sachs odbicie gospodarcze zapewni odpowiedni poziom popytu by pochłonąć ewentualne zwiększenie podaży przez kraje arabskie. Bank podtrzymuje swoją prognozę 80 dol. za baryłkę ropy Brent jeszcze w październiku tego roku.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Negocjacje umowy nuklearnej między Iranem oraz przedstawicielami krajów rozwiniętych nadal prowadzone są na spotkaniu w Wiedniu. Iran rozszerzył porozumienie z ONZ związane inspekcjami nuklearnymi, aby kupić nieco czasu i przychylności dla swoich dyplomatów.

invest

Zobacz również: Elon Musk konsultował się górnikami BTC w sprawie OZE

Jak przyznali jednak przedstawiciele irańskiej delegatury, wciąż istnieją istotne luki, które przeszkadzają w osiągnięciu zgody co do kształtu nowej umowy znoszącej sankcje nałożone na przemysł naftowy Iranu przez USA.

Nawet jeśli duże ilości irańskiej ropy powrócą na rynek, raczej nie zatrzymają zmniejszenie globalnych rezerw ropy naftowej. Dodatkowa podaż ze strony Teheranu powinna zostać zaabsorbowana przez rynek jako wynik wzrostu popytu w wyniku prowadzonych od wielu miesięcy programów szczepień. – stwiedził Stephen Brennok z PVM Oil Associates, firmy inwestycyjnej skupiającej się na rynku ropy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here