Naga MarketsPlatforma wydobywcza ropyWtorkowy poranek przynosi ze sobą niewielką deprecjację na rynku ropy naftowej. Cena czarnego złota osuwa się w związku z malejącym optymizmem co do V-kształtnego odbicia w światowej gospodarce i ożywienia popytu na paliwa oraz zbliżającym się zakończeniem ograniczenia produkcji i wzrostem podaży na rynku.

  • Rosną obawy o V-kształtne ożywienie gospodarcze
  • Wzrost podaży może zdołować ceny ropy na światowych rynkach
  • Libia zamierza wznowić eksport ropy

Rosną obawy o stały wzrost popytu na paliwa

W trakcie poniedziałkowego handlu obserwowaliśmy całkiem spore wzrosty na rynku ropy. Cena WTI wzrosła bowiem aż o 1,70 USD, co odzwierciedlało optymizm związany z oczekiwanym wzrostem sprzedaży ropy w USA i na światowych rynkach. Równocześnie wciąż odnotowuje się jednak sporo nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Vivek Dhar, analityk ds. górnictwa i surowców energetycznych w Commonwealth Bank of Australia zwraca uwagę, że wciąż jest zbyt wcześnie, by jednoznacznie stwierdzić, że popyt na ropę stabilnie rośnie. Jego zdaniem wciąż istnieje bowiem sporo zagrożeń determinujących potencjalny spadek zapotrzebowania na paliwa. Jednym z nich są oczywiście obawy o wystąpienie drugiej fali zachorowań.

Po stronie podaży inwestorzy obserwują, czy Libia, która może produkować około 1% światowych dostaw ropy, jest w stanie wznowić zablokowany od stycznie br. eksport. Libijski Narodowy Korpus Naftowy (NOC) powiedział w poniedziałek, że czyni postępy w rozmowach z krajami sąsiadującymi, aby znieść blokadę.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Cena ropy w okolicy istotnego wsparcia

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że wskutek wczorajszych wzrostów rynek pokonał horyzontalny opór w wysokości 39,30 USD. Dzisiejsze, niewielkie spadki przyczyniły się do re-testu tego poziomu od góry (jako wsparcia). Jeżeli zatem w jego okolicy znów pojawi się reakcja popytowa, cena ropy mogłaby wrócić do wzrostów.

WTI H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNewag z bardzo mocnym I kwartałem – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułGK Immobile miała 5,14 mln zł straty netto, 0,04 mln zł zysku EBIT w I kw. 2020
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here