Naga MarketsKurs ropy Brent wzrośnie do 43 USD/brk. do końca 2020 r. – prognozuje UBSKurs ropy Brent spada od początku tygodnia o prawie 7%. Podczas gdy wydobycie w USA stoi pod znakiem zapytania, a Arabia Saudyjska zaczęła zmniejszać produkcję jeszcze przed oficjalną datą rozpoczęcia ograniczania dostaw OPEC +, inwestorzy ponownie skupiają się na ogromnej nadwyżce ropy naftowej, która wypełnia zbiorniki na całym świecie. Według Departamentu Badań BBVA Banku, umowa OPEC + i G20 na ograniczenie produkcji nie wystarczy, aby zrekompensować oczekiwany spadek globalnego popytu na ropę naftową. Z kolei eksperci z UBS prognozują odbicie w cenach do poziomu 43 USD/brk. końca 2020 roku.

  • Ceny ropy pozostaną bardzo niskie w II kwartale
  • Ograniczenia w produkcji nie pokryją spadku popytu
  • Wielu członków OPEC nie ograniczy wydobycia od razu
  • Baryłka ropy Brent po 43 USD do końca 2020 roku

Ceny ropy odbiją w drugiej połowie roku – BBVA

opec2 ccPopyt na ropę prawdopodobnie pozostanie niski przez resztę roku, ponieważ globalna gospodarka nie wróci do poziomów sprzed kryzysu aż do 2022 r. Wdrożenie cięć OPEC + jest obarczone dużym stopniem niepewności co do realizacji planu. Tylko kilka krajów może w ciągu krótkiego czasu znacząco ograniczyć swoje wydobycie. Większość krajów organicznie obniży produkcję, co może potrwać kilka miesięcy – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo że globalna gospodarka będzie wspierana przez wsparcie fiskalne i monetarne, ceny ropy naftowej pozostaną niskie – dodano.

Eksperci zauważają, że wracają również obawy przed ponowną katastrofą na notowaniach, która sprawiła, że po raz pierwszy w historii notowań ​​ceny czarnego złota spadły poniżej zera.

Ropa Brent będzie kosztować 43 USD/brk. do końca roku – UBS

Ekonomiści z UBS są pewni, że ceny ropy wzrosną jeszcze w tym roku.

Chociaż w tym kwartale rynek ropy naftowej jest mocno zaopatrzony przez nadmierną podaż, spodziewamy się, że w III kwartale osiągnie równowagę i będzie niedostatecznie zaopatrzony w czwartym kwartale tego roku, ponieważ zniesione zostaną ograniczenie i wzrośnie popyt na ten surowiec. W związku z tym prognozujemy wzrostu cen ropy Brent do poziomu 43 USD/brk. do końca 2020 roku – podsumowano.

Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here