Naga MarketsCena ropy nafotwejW swojej najnowszej prognozie cenowej amerykański bank inwestycyjny Morgan Stanley zrewidował w górę prognozy dla cen ropy naftowej WTI i Brent począwszy od drugiego kwartału 2021 r. do końca roku. Z kolei eksperci z Goldman Sachs oczekują wzrostu ropy Brent aż do poziomu 70 USD za baryłkę w II kw. tego roku.

  • W 2021 r. popyt na rynku ropy naftowej przewyższył podaży o 2,8 mln baryłek dziennie
  • Ceny WTI prawdopodobnie wzrosną do 67,5 USD w III kwartale 2021 r., a Brent do 70 USD
  • Ropa zabezpiecza przed inflacją i czerpie korzyści z ożywienia

Ropa naftowa: popyt przewyższa podaż w 2021 r. – Morgan Stanley

Bank inwestycyjny stwierdził, że dotychczas w 2021 r. popyt na rynku ropy naftowej przewyższył podaży o 2,8 mln baryłek dziennie. To samo w sobie stało się głównym katalizatorem ich rewizji prognoz w górę dla cen czarnego złota.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy cena WTI prawdopodobnie wyniesie średnio 62,5 USD w porównaniu do 52,5 USD (w poprzedniej prognozie) w drugim kwartale, jego brytyjski odpowiednik, Brent, może kosztować 65,00 USD w porównaniu do wcześniejszych prognoz 55,00 USD – napisano w raporcie.

Ceny WTI prawdopodobnie wzrosną do 67,5 USD w III kwartale 2021 r., a następnie spadną do 62,5 USD w IV kwartale, sugeruje raport bankowy. Z drugiej strony Brent może osiągnąć poziom 70,00 USD w III kwartale 2021 r. i cofnąć się do 65,00 USD do końca 2021 r.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Ropa Brent może wzrosnąć do 70 USD w drugim kwartale 2021 r. – Goldman Sachs

W Goldman Sachs analitycy podnieśli prognozę dla cen ropy Brent na drugi kwartał o 10 do 70 dolarów za baryłkę.

Obecnie postrzegają ropę jako zabezpieczenie przed inflacją, czerpiąc korzyści z ożywienia wywołanego bodźcami fiskalnymi w środowisku reflacji. Ponadto gigant bankowości inwestycyjnej nie spodziewa się, że eksport Iranu w najbliższym czasie ożyje.

Ceny Brent wzrosły już o ponad dwie trzecie od końca października do ponad 63 USD za baryłkę, dzięki oczekiwaniom na szybkie ożywienie gospodarcze na świecie i cięciom w produkcji przez wiodących producentów – podsumowano.

Kurs ropy Brent na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs ropy Brent na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here