Naga MarketsCeny ropy naftowej z kolejnym rekordem, odwrót złotówki po wystąpieniu prezesa NBPWystąpienie publiczne prezesa NBP słusznie było umieszczane w kalendarzach danych makroekonomicznych. Informacja o braku możliwości podwyżek stóp procentowych doprowadziła do osłabienia złotego.

Ceny ropy pobijają kolejny rekord

Czarne złoto notowane w USA przebiło poziom 71 dolarów. Są to najwyższe poziomy od dwóch lat, a prognozy mówią o dalszych wzrostach. Z drugiej, strony patrząc na notowania kontraktów terminowych, to im późniejszy kontrakt tym jest on tańszy. Konsensus rynkowy jest zatem niższy niż i wynosi w perspektywie roku około 66 dolarów. Wzrosty ropy przekładają się zwyczajowo na umocnienie rosyjskiego rubla. Od początku czerwca rosyjska waluta podrożała z 5 groszy na 5,14 grosza.Adam Glapiński trzęsie rynkiem

Piątkowe wystąpienie prezesa NBP nie było obojętne dla rynków walutowych. Starał się on obniżyć oczekiwania inwestorów względem podwyżki stóp procentowych. Zanegował on nawet symboliczne ich podwyższenie. Wyklucza to zatem nawet taki scenariusz jak podwyżka z 0,1% na 0,25%. Na rezultat nie trzeba było długo czekać. Odwrót od złotówki był natychmiastowy. Do końca dnia euro podrożało względem złotego o 3 grosze. W górę szły też pozostałe waluty.


waultomat_logo_post Korzystna wymiana walut 24/7. Około 115 tys. transakcji miesięcznie. Odbierz swój rabat 50%.


Lepsze dane zza oceanu

W piątek poznaliśmy lepszy od oczekiwań indeks Instytutu Michigan. Wynik 86,4 punktów był aż o 2,9 pkt lepszy od przewidywań analityków. Ku zaskoczeniu wielu obserwatorów na rynku dane te wreszcie miały wpływ na kursy walut. W rezultacie za jedno euro trzeba było płacić już zaledwie dolara i dwadzieścia jeden centów. Dolar podrożał również względem złotego. Było to kumulacją działań prezesa NBP oraz ruchu na EURUSD. Poziom 3,72 zł jest najwyższy od połowy maja.

Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych brak ważnych odczytów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen akcje | ranking brokerów forex | pgnig giełda | biomed kurs akcji | biomed lublin kurs akcji | kurs benefit | notowania akcji pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here