Naga MarketsCeny ropy naftowej w dół, rozczarowujący start sezonu letnich wyjazdów w USADzisiaj rynek ropy naftowej żyje komentarzami po wczorajszych danych dotyczących zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. Cotygodniowy raport tamtejszego Departamentu Energii stał w centrum uwagi inwestorów w czasie pierwszego uderzenia pandemii, czyli wiosną poprzedniego roku – głównie ze względu na niepokojąco duże zapasy tego surowca.

Ceny ropy naftowej spadają, wczorajsze dane dotyczące zapasów paliw w USA były dalekie od optymistycznych

Obecnie raport ten znów wybija się na jedną z najważniejszych – o ile nie najważniejszą – publikację dotyczącą rynku ropy naftowej. Wynika to z faktu, że obserwowany ostatnio optymizm na rynku ropy naftowej był podyktowany praktycznie tylko jednym, głównym czynnikiem – oczekiwaniami wzrostu globalnego popytu na paliwa. Motorem do tego wzrostu mają być przede wszystkim Stany Zjednoczone, gdzie nastąpiło poluzowanie restrykcji, a wraz z początkiem czerwca, czyli tuż po Memorial Day, rozpoczął się symbolicznie tamtejszy sezon letnich wyjazdów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczorajsze dane dotyczące zapasów paliw w USA były jednak dalekie od optymistycznych. Co prawda zapasy samej ropy naftowej spadły o ponad 5 mln baryłek, jednak zapasy benzyny zwyżkowały o imponujące 7 mln baryłek, a zapasy destylatów o ponad 4 mln baryłek. O ile więc amerykańskie rafinerie w poprzednim tygodniu faktycznie zwiększyły ilość przerabianej ropy naftowej, to nie nadążył za nimi popyt na paliwa.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne

Dane te pokazują więc, że mimo znoszenia restrykcji, powrót do „normalności” na rynku ropy naftowej może nie być tak bezproblemowy jak mogłoby się wydawać – a przynamniej tak interpretują to inwestorzy, którzy na wczorajsze dane zareagowali zniżką na rynku ropy naftowej.

Na razie początek letniego sezonu pod kątem popytu na paliwa jest rozczarowujący, ale jeszcze wszystko może się wydarzyć. Z tej przyczyny kolejne dane dotyczące zapasów ropy naftowej będą nie mniej ważne i wyczekiwane na rynku tego surowca.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje benefit | kurs sp500 | kryptowaluty notowania | nasdaq giełda | cdr notowania | biomed lublin kurs akcji | kurs ethereum |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here