Naga Markets

Cena ropy pozostaje przy lokalnych minimachDzisiejsze poranne odbicie cen ropy (WTI +0,16%, BRENT +0,36%) można opisać jedynie jako krótkoterminową korektę, ponieważ Fed prawdopodobnie podniesie stopy procentowe o 75 p.b. lub nawet o 100 p.b. w przyszłym tygodniu, jak wycenia rynek pochodnych na stopę procentową wg CME. W związku z tym nadal mamy kreowaną niepewność na rynku finansowym oraz szacowanie wpływu wysokich cen kredytów na sytuację gospodarczą. Technicznie patrząc FOIL wchodzi w nową falę trendu spadkowego wg DMI / ADX i CCI (14).

FBRENT
FBRENT

Jest to sygnał pewnej zgodności wobec wyższych przebiegów czasowych. Podobnie wygląda sytuacja na FBRENT, gdzie mamy wielokrotnie potwierdzony opór 95,43$, jaki powstał po przełamaniu linii trendu wzrostowego. Innymi słowy gracze rynku terminowego zerkają chętniej na niżej położone wsparcia m.in. na arcyważny pivot dla ujęcia miesięcznego S1 89,46$ niż w stronę głównej linii PP 97,71$.

FOIL
FOIL
Kolejne ważne zniesienia wypadają przy S2 – S3 84,02 – 76,54$, choć zauważmy, że ostatni raz mocne wybicia typu short breakout w stronę S2 – S3 mieliśmy w grudniu 2021 r. Obecna kondycja ropy naftowej nie jest zatem aż tak słaba jak na przykład rynków akcji, które mocniej zareagowały na „niefortunne” dane makro z ostatnich dziewięciu miesięcy. Warto zatem czytać wykres ropy naftowej pod kątem ważnego ruchu kierunkowego, jeśli doszłoby na FOIL do wybicia z zakresu ok. 90,40 – 81,10 $.
Michał Pietrzyca – Główny analityk techniczny w Domu Maklerskim BOŚ

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs GBP/USD -sprzedaż detaliczna dobija funta
Następny artykułCena złota przełamała kluczowe wsparcie
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here