Napis ropy WTI notowania surowcaCeny ropy WTI po przekroczeniu 70 dolarów za baryłkę 17 października nadal kontynuują obniżkę. Wcześniej jednak zaplanowany był re-test tej istotnej strefy, aby móc dalej kontynuować spadek cen – tym razem po korekcie. Póki co cel dla surowca się realizuje a w zasięgu nadal poziom docelowy 68 dolarów. 


Podczas analizy z ubiegłego czwartku wspominany był poziom 70 dolarów zarówno jako istotne przekroczone wsparcie cenowe, jak i poziom, do którego surowiec powinien dotrzeć na zasadzie re-testu strefy, która na chwilę obecną dla wykresu stanowi poziom oporowy. Tak też się stało – z poziomu 68,60 czyli wyrysowanego wsparcia wykres re-testował opór i aktualnie ropa powraca do spodków. Na celowniku dla surowca pozostaje dalej pełen poziom 68 dolarów za baryłkę, jak cel krótkoterminowy dla pozycji typu short.

wykres Ropa-WTI-18.10.2018
Ropa-WTI-18.10.2018

Powyższy wykres przedstawiany był podczas ostatniej analizy, tymczasem podczas dzisiejszej odprawy porannej omawiana była dokładnie sytuacja z rana, której przyjrzymy się poniżej dokładnie.

Aktualna sytuacja na wykresie

Obecnie cena zbliża się do wsparcia, które wcześniej pozwoliło ropie na wykonanie niewielkiej – bo 1,2 dolarowej korekty w stronę 70 dolarów. Od wykresu nadal oczekuje się jednak kontynuacji spadków, przynajmniej do poziomu oznaczonego w zeszłym tygodniu jako cel dla pozycji krótkich – czyli strefy 68 dolarów za baryłkę. Póki co sytuacja zdaje się przychylać do takiego scenariusza, jednak warto zauważyć, że ruch ten powinien wykonać się w dniu dzisiejszym. Jutro – planowane są dane na rynek ropy jak zawsze o godzinie 16:30, które mogą mieć znaczący wpływ na aktualny układ.

wykres ROPA WTI H4 23.10.2018
ROPA WTI H4 23.10.2018

Jeśli wykres dotrze dziś do poziomu 68 dolarów warto obserwować będzie dalszą reakcję wykresu – ponieważ wsparcie może wywołać klasyczną reakcję pozwalając ceną na niewielką korektę do poziomów ostatnich dołków, czyli ponownie poziomu 68.65.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here