Naga Markets

Ropa WTI ponad wsparciem przy 75 USD/brk. Omicron nie wystraszy kupujących?Notowania ropy naftowej WTI z rynku futures rosły przez 4 ostatnie tygodnie. Tylko w ubiegłym tygodniu cena czarnego złota umocniła się o 6,2%. Największy na świecie niezależny trader tego surowca uważa, że to nie koniec zysków.

Wysokie ceny ropy mogą doprowadzić do ograniczenia konsumpcji

Powodem wzrostów ma być ograniczenie dostaw ropy.
— Te ceny są uzasadnione – powiedział Mike Muller z Vitol Group. Jego zdaniem silny deport (backwardation), gdzie ceny kontraktów futures z bliższym terminem dostaw są wyższe niż tych o dłuższym terminie jest bardzo uzasadniony.



Oznaki wskazują na utrzymanie konsumpcji pomimo rozprzestrzeniania się wariantu Omicron koronawirusa. Do tego dochodzą zmagania niektórych światowych producentów surowca o zwiększenie produkcji.

Muller powiedział, że ceny gazu ziemnego wzrosły na tyle, że niektórzy użytkownicy przemysłowi (m.in. Pakistan i Europa) ograniczyli konsumpcję. Jednakże, rynek ropy nie dotarł jeszcze do tego punktu.

Jak zauważa Muller, zawirowania na rynku gazu “przypominają nam, że w pewnym momencie ludzie powstrzymują się od kupowania drogiej energii”.
 — Pytanie brzmi, w jakim momencie wpłynie to na rynek ropy – zastanawia się Muller.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

cena ropy wti

XTB

Kurs ropy WTI zmaga się obecnie ze strefą oporu w obrębie poziomu 83 USD/brk. W piątek na wykresie uformowała się bycza formacja objęcia. Skuteczne wybicie w górę z tego wzorca wskazywałoby jednocześnie na przełamanie oporu. Jednakże, po silnym wzroście z ostatnich tygodni warto mieć także na uwadze możliwość wystąpienia ruchu korekcyjnego.ertre

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pkobp | kurs pekao | forex broker | kursy walut online | oncoarendi giełda | cena akcji pkp cargo | mercator giełda |



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>



ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here