Naga MarketsDzisiejsza publikacja amerykańskiego indeksu PPI wiąże się z dość negatywną niespodzianką. Miara cen dóbr sprzedawanych przez producentów, będąca najważniejszą składową wskaźnika inflacji konsumenckiej spada przyjmuje ujemną dynamikę wzrostu po raz pierwszy w tym roku. Jak na negatywne informacje płynące z amerykańskiej gospodarki reaguje dolar? 


Sierpień przynosi nieoczekiwany spadek wartości amerykańskiego PPI. Indeks cen producentów spada o 0,1% w ujęciu miesięcznym po tym jak w lipcu odnotował brak zmiany – informuje amerykański Departament Pracy.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ujęciu rocznym wskaźnik odnotował wzrost na poziomie 2,8% po tym jak w lipcu wzrósł o 3,3%. Ankietowani przez Reuters ekonomiści oczekiwali, że PPI wzrośnie w sierpniu o 0,2% (3,2%) w ujęciu miesięcznym (rocznym). 

Reakcja rynku

Negatywna niespodzianka nie została dobrze odebrana przez rynek. Dolar w swojej pierwszej reakcji na raport traci wobec większości głównych walut. EURUSD, które formuje na wykresie trójkąt wyraźnie dąży do testu górnego ograniczenia formacji:

Dolar traci również w parze z japońskim jenem. Na wykresie USDJPY reakcja rynku jest jeszcze silniejsza niż w przypadku EURUSD. Para wyraźnie przebija lokalne wsparcie w rejonie 111,50 i kieruje się w stronę szerokiej strefy 25 pips niżej:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here