Naga Markets

Wraz z wybiciem godziny 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej(CPI) ze Stanów Zjednoczonych. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/rocznym powinien powodować umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.

Ceny w USA rosną najszybciej od 1982 r.

Z raportu U.S Bureau of Labor Statistics wynika, że zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, ceny dóbr i usług konsumpcyjnych wzrosły w listopadzie 2021 r. w stosunku do listopada 2020 r. aż o 6,8 proc., co jest najwyższym odczytem od 39 lat, tj. od 1982 roku.Ze względu na dużą sezonowość cen żywności oraz dużą zmienność cen energii, równocześnie opublikowano także wyniki inflacji bazowej, która nie uwzględnia tych czynników. Dane te wskazują na wzrost wskaźnika „jedynie” o 4,9 proc. w ujęciu rocznym, co jest z kolei najwyższym odczytem od czerwca 1991 roku, kiedy to ceny rosły w tempie 5,0 proc.

Mimo, że tak wysoki odczyt mógł przyczynić się do umocnienia dolara amerykańskiego, to w praktyce wywołał on niemałą deprecjację amerykańskiej waluty. Ekonomiści Domu Maklerskiego X-Trade Brokers zwracają uwagę, że część rynku spodziewała się inflacji na poziomie 7% lub wyżej, co poskutkowało cofnięciem na USD.

EURUSD M5

Wielu ekonomistów uważa jednak, że m.in. tak znaczny wzrost inflacji może skłonić amerykańską Rezerwę Federalną (Fed) do przyspieszenia cyklu podwyżek stóp procentowych, co w konsekwencji powinno wspierać wzrost kursu dolara w kolejnych miesiącach. Ich zdaniem, kurs euro osunie się więc do 1,10 USD, a kurs funta do 1,30 USD, o czym więcej pisaliśmy w osobnym artykule.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji ccc | cena bitcoina wykres | xtb akcje opinie | intercars gpw | amica kurs | biomed akcje opinie | stalprodukt akcje notowania | notowania pgnig |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykuł6 spółek najniżej od 12 miesięcy w piątek, 6 na rocznym szczycie notowań!
Następny artykułAsbis z nową rekomendacją przygotowaną przez Argus. Cena docelowa 72 zł!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here