Naga MarketsCeny miedzi zniżkowały wczoraj o ponad 3%. Czy Chiny zainterweniują na rynku?Wczoraj na rynkach surowców przemysłowych dominowała strona podażowa. Spadki nie ominęły także rynku miedzi – cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych zniżkowała wczoraj o ponad 3%, schodząc do najniższych poziomów od dwóch tygodni.

Notowania miedzi ze spadkami

Impulsem do zniżki cen miedzi – podobnie jak wielu innych surowców – był głównie wzrost wartości amerykańskiego dolara. USD wczoraj odbił się w górę po wcześniejszej spadkowej serii, generując presję na zniżkę notowań wielu surowców i towarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem na rynkach surowców przemysłowych pojawił się nowy impuls do zniżek, a przynajmniej do wyhamowania potencjału wzrostowego ich cen. Chodzi o komunikat z Chin. Państwo Środka zapowiedziało, że będzie lepiej kontrolować podaż i zapasy wielu surowców, jak również dążyć do ustabilizowania ich cen. Na pierwszy strzał poszedł węgiel – Chiny wezwały lokalnych producentów do zwiększenia jego wydobycia.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Kraj ten naturalnie ma również ogromne możliwości wpływania na rynek miedzi – jako największy konsument tego metalu i państwo posiadające najwięcej hut miedzi na świecie. Chiny dysponują również ogromnymi zapasami tego surowca, aczkolwiek nie są one tak skrupulatnie mierzone jak np. zapasy przechowywane w magazynach monitorowanych przez LME. Chiny już w ostatnich tygodniach kilka razy wyrażały niezadowolenie z wysokich cen miedzi na globalnym rynku, sugerując możliwość jakiejś interwencji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kur dolara | dom development notowania | jak kupić akcje tesla | dow jones | akcje mercator | wp notowania | pzu kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here