Naga MarketsCeny miedzi najwyżej od ponad dwóch latStrona popytowa na rynku miedzi wyniosła ceny tego surowca do najwyższych poziomów od ponad dwóch lat. Chociaż końcówka bieżącego tygodnia przynosi delikatne spadki, to na razie są one traktowane jako odreagowanie techniczne po dotarciu cen miedzi na tegoroczne szczyty.

Tymczasem nastroje inwestorów na rynku miedzi pozostają dobre. Głównym motorem zwyżek w ostatnim czasie były zapowiedzi większego popytu na ten metal ze strony Chin, ze względu na planowane inwestycje w infrastrukturę energetyczną, jak również plany zwiększenia strategicznych rezerw miedzi.

Wczoraj International Wrought Copper Council (IWCC) podwyższyła prognozy globalnego popytu na miedź w tym i przyszłym roku. Według tej organizacji, globalny popyt na rafinowaną miedź w 2020 roku wyniesie 22,9 mln ton. To co prawda o 4,6% mniej niż w poprzednim roku, ale o 300 tysięcy ton więcej niż zakładały prognozy IWCC z maja. Ponadto, instytucja ta zakłada, że w 2021 roku popyt na miedź wzrośnie o 5%, podczas gdy wcześniej zakładano zwyżkę o 4,4%.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here