Naga Markets



W poniedziałek opublikowano dane o PKB z Chin (największego konsumenta miedzi). Wskazują one na kolejne z rzędu hamowanie gospodarki. W 3Q21 dynamika w ujęciu rocznym wyniosła 4,9 proc. (poprzednio 7,9 proc. r/r). Odczyt nie odbił się jednak większym echem na rynku miedzi, na którym dominują obawy o niedobór surowca w związku z kryzysem energetycznym.

Ceny miedzi wciąż rosną

W poniedziałek baryłka WTI kwotowana jest 1,5 proc. powyżej poziomów odniesienia przy 82,9 USD. Cena surowca spod znaku Brent oscyluje wokół 85,8 USD. Kurs znalazł się w dynamicznym trendzie wzrostowym, a trudności z wypełnieniem obietnic produkcyjnych przez OPEC+ nie zwiastują nagłego spadku cen. Z perspektywy producentów półproduktów miedziowych oznacza to wyższe koszty operacyjne, co będzie wpływać na wzrost ceny końcowej.



W poniedziałek przed południem tona miedzi wyceniana jest na 10280 USD i znajduje się niemal 1 proc. powyżej poziomów odniesienia. Jednocześnie notowane w poniedziałek poziomy są najwyższe od maja i walczą o przebicie granicy 10,4 tys. USD.

Autor poleca również:



Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Conotoxia



Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here