Naga MarketsCeny miedzi na rekordowych poziomach, spadek importu surowca do ChinDzisiaj na początku dnia uwagę inwestorów na rynkach surowcowych przyciągnęły informacje dotyczące handlu zagranicznego Chin w kwietniu. Wśród nich pojawiły się dane dotyczące importu surowców, m.in. miedzi. Według opublikowanych dzisiaj danych, w kwietniu import miedzi do Chin znalazł się na poziomie 484,9 tys. ton To o 12,2% mniej niż w marcu br., ale więcej o 5,5% niż w kwietniu poprzedniego roku.

Miedź kontynuuje wzrosty

Dane te nie są szczególnie optymistyczne. Wzrost importu miedzi do Chin w kwietniu był bowiem częściowo spowodowany opóźnieniami w dostawach metalu, kupionego w styczniu i lutym. Natomiast w ostatnich tygodniach zakupy miedzi w Chinach nieco przyhamowały – głównie za sprawą coraz wyższych cen surowca na globalnym rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto bowiem wspomnieć, że dzisiaj notowania miedzi dotarły do najwyższych poziomów w historii. Ceny miedzi w Stanach Zjednoczonych dotarły ponad poziom 4,65 USD za funt, a więc nieco wyżej niż wynosiły maksima z 2011 roku. Z kolei cena miedzi w Londynie przekroczyła psychologiczną barierę na poziomie 10 tys. USD za tonę.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Dla chińskiego przemysłu obecne poziomy cen miedzi są już „progiem bólu”, przy którym hamuje popyt. O ile krótkoterminowa korekta byłaby uzasadniona w obliczu obecnego wykupienia rynku miedzi, to długoterminowe trendy sprzyjają wzrostom cen tego metalu. Miedź jest jednym z beneficjentów transformacji energetycznej, a podaż metalu może w najbliższych latach nie nadążać za popytem.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty prognozy | kursy walut forex | de30 dax | biomed lublin cena akcji | eur usd kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here