Naga MarketsCeny kukurydzy stale dynamicznie rosnąNotowania kukurydzy w Stanach Zjednoczonych już od ponad dwóch tygodni wyraźnie rosną. Cena tego zboża w USA obecnie dotarła już do okolic 3,50 USD za buszel, co jest najwyższym poziomem od ponad sześciu tygodni. Dzisiejsza sesja otworzyła się zaś luką wzrostową.

Inwestorzy liczą na popyt ze strony Chin

Stronie popytowej na amerykańskim rynku kukurydzy sprzyjają obecnie dwie główne kwestie. Po pierwsze, inwestorzy liczą na duży popyt ze strony Chin na produkowane w USA zboże na fali uzgodnień związanych z porozumieniem pierwszej fazy – zwłaszcza po optymistycznych doniesieniach docierających na rynek po poniedziałkowej rozmowie telefonicznej przedstawicieli obu krajów.

Po drugie, wsparciem dla cen kukurydzy okazał się wczorajszy raport Departamentu Rolnictwa USA, dotyczący kondycji upraw zbóż w tym kraju. Według danych departamentu, na koniec poprzedniego tygodnia 64% kukurydzy uprawianej w USA było w dobrej lub bardzo dobrej kondycji. To spadek o 5 pkt. procentowych w stosunku do tygodnia wcześniej oraz wynik o 3 pkt. proc. niższy niż wynosiły rynkowe oczekiwania. Dane te pokazują, że niedawne susze w USA wpłynęły na stan zbóż w USA mocniej niż oczekiwano.

Notowania kukurydzy w USA – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here