whitebit
ethereum-eth
Ethereum. Źródło: unplash.com/@executium

Ceny GPU poszybowały w górę po tym, gdy w 2020 r. ich nową generację wprowadzono na rynek z dość niskim stanem magazynowym, a wirtualne waluty zaczęły rosnąć. Górnicy ETH czuli silną motywację, gdy kurs Ethera wyznaczał kolejne maksima. Wraz z pogorszeniem się sytuacji na rynku wirtualnych walut, koszt zakupu GPU spadł o 57% od początku 2022 r., oraz o około 14% w samym czerwcu br.

  • Ceny GPU spadły o blisko 60% od początku stycznia br. i o 14% w samym czerwcu
  • Spadek kursu Ethera o ponad 70% od ATH sprawił, że jego wydobycie jest mniej rentowne
  • Za kilka miesięcy Ethereum przejdzie z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS), a jego dalsze kopanie będzie niemożliwe
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500

Ceny GPU spadły o blisko 60% od stycznia

Według danych pochodzących z serwisu informacyjnego tom’sHARDWARE popyt na karty graficzne znacznie się obniżył. Dotyczy to zarówno sprzedaży detalicznej, jak i tej na rynku wtórnym. Od początku stycznia 2022 r. ceny GPU odnotowały spadek aż o 57%. W samym czerwcu wyniósł on natomiast 14%.

W 2020 r. nowa generacja kart graficznych została wprowadzona na rynek z dość niskim stanem magazynowym ze względu na wiele czynników – m.in. wybuch pandemii COVID-19. Ich wartość znacznie wzrosła wraz z polepszającą się sytuacją na kryptowalutach. 

W ubiegłym r., gdy czołowe wirtualne waluty odnotowywały nowe rekordy na swoich wykresach, wielu górników przyłączyło się do kopania Ethera. To właśnie oni dołożyli cegiełkę do widocznego wzrostu popytu na GPU. 

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Sytuacja uległa zmianie, gdy wirtualne waluty wpadły w sidła bessy. Druga co do wielkości kryptowaluta potaniała o ponad 70% od swojego ATH z listopada 2021 r. Niższa cena za ETH sprawiła, iż jego kopanie stało się mniej opłacalne. Innym powodem mógł być również wzrost kosztów energii elektrycznej na całym świecie. 

Zbliżająca się aktualizacja Ethereum

Prawdopodobnie jeszcze w tym r. projekt, na którego czele stoi Vitalik Buterin porzuci swój obecny model osiągania konsensusu na rzecz PoS. To oznacza, że sieć Ethereum nie będzie już zabezpieczana przez górników, a ich rolę przejmą walidatorzy. 

Przed wdrożeniem pod nazwą The Merge uruchomiona zostanie tzw. bomba trudności. Jest to mechanizm, który zmusi górników ETH do całkowitej kapitulacji. W jego ramach trudność wydobycia wzrośnie do tego stopnia, iż górnikom nie pozostanie nic innego, jak odłączenie swojego sprzętu. 

Autor poleca również:Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj