Naga Marketswłączony gazOstatnie sesje na rynku gazu ziemnego, czyli popularnego dość waloru Natgas przebiegają pod znakiem coraz to bardziej zawężających się ruchów. Zdaje się jednak, że taki stan rzecz nie musi utrzymywać się długo. Innymi słowy, istnieje spora szansa na wygenerowanie ruchu przerywającego impas zawężających się ruchów. Warto zatem przyjrzeć się jak może wyglądać kolejny tydzień handlowy na rynku surowcowym.

  • Gaz ziemny podczas ostatnich sesji konsoliduje się
  • Ceny gazu wahają się między 1,85 – 1,75 USD
  • Szansa na wyrwanie się z impasu przedziału konsolidacyjnego jest jednak duża

Natgas z celem 1,92 – 1,95 USD

Błękitne paliwo, czyli gaz ziemny faktycznie podczas niedawnych sesji nie dawał zbyt wielu sygnałów inwestorom handlującym na tym rynku. Nie oznacza to jednak, że rynek na tym poprzestanie, ponieważ obecnie jeśli przyjrzeć się interwałowi czasowemu H4/D1 – widać, że rynek ma szanse na dalsze wzrosty z obecnych poziomów.

W tym momencie widzimy jeszcze konsolidację pomiędzy zakresem 1,85 USD a 1,75 USD, co sprawiło, że średnia krocząca nie generuje dobrych sygnałów. Jednak patrząc na wsparcie z poziomu 1,75 USD, czyli dolnego ograniczenia – można zauważyć, że jest ono bronione. Podczas kolejnych sesji zatem szansa na dalszą obronę tego zakresu jest relatywnie duża.

wykres Natgas H4 06.06.2020
Natgas H4 06.06.2020

Dlatego też podczas kolejnych sesji oczekuje się utworzenia boxa – który oznaczony został na powyższym wykresie waloru – oraz po re-akumulacji oraz obronie dolnych ograniczeń, wyjścia górą. W tym momencie próbując oszacować zasięg waloru zdaje się, że wyłaniają się dwa poziomy – które mogą być przetestowane oraz służyć jako potencjalne miejsce docelowe. Są nimi m.in 1,87 USD oraz drugi poziom – 1,92 USD.

Rynek jednak ma szansę na nieco większe podejście i osoby handlujące na walorze uznające potencjał większego podejścia – mogą próbować utrzymywać pozycję nawet do zakresu 1,95 USD. Negacją dalszych wzrostów będzie dopiero przełamanie zakresu 1,70 USD, co świadczyć będzie o negatywnym sentymencie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here