Naga MarketsZnany i szanowany analityk kryptowalut- Willy Woo, podzielił się w zeszłą sobotę w mediach społecznościowych wykresem logarytmicznym cen Bitcoina autorstwa Awe and Wonder sugerującym, że główna kryptowaluta jest na najlepszej drodze do stopniowego odzyskiwania ceny i pobicia wszelkich dotychczasowych rekordów. 


Podany dalej przez Williego Woo na Twitterze wykres autorstwa analityka technicznego znanego jako Awe and Wonder wywołał nie lada zainteresowanie. Podany wykres jest wykresem logarytmicznym, swoim zakresem sięgającym zakres dat od 2010 roku do szacunków roku 2025. Ocenia regresję logarytmiczną ceny Bitcoina, obejmującą trzy 80-procentowe korekty aktywów doświadczonych w ciągu ostatnich ośmiu lat.

Źródło: Twitter

Jak wyjaśnia sam autor dokonanej analizy: “Wartości BTC oszacowano poprzez analizę regresji logarytmicznej. Na chwilę obecną, jak wynika z wykresu – 4 400 dolarów to kolejna realna linia obrony kryptowaluty” oraz dodaje, że tendencja cenowa waluty jest nieprzewidywalna i nie może być dokładnie wykazana na jednym wykresie technicznym. Nie jest możliwe stworzenie jednego równania, aby uwzględnić wszystkie zmienne, które mają wpływ na rynek i psychologię inwestorów na nim. Jednak wykres logarytmiczny autorstwa Awe and Wonder przyjmuje krzywą Bitcoina jako główny składnik stopy wzrostu aktywów, co teoretycznie zwiększa prawdopodobieństwo, że łuk odzwierciedla długoterminowy trend cenowy głównej kryptowaluty.

Zobacz również: BTC/USD – pin bar ponownie zapewni wzrosty?

Co ważniejsze, wykres uwzględnia zmiany cen aktywów cyfrowych od 2010 r., z czasów, gdy aktywność na rynku była bardzo mała, aby właściwie pokazać krzywą wzrostu kryptowaluty w ciągu ostatnich dziewięciu lat.

Trudny charakter aktywa

Woo wyjaśnił również, że spekulacyjny charakter Bitcoina sprawia, że prognozy dotyczące aktywa są znacznie trudniejsze do przewidzenia i jednoznacznego określenia, ale wykorzystywane przez niego dotychczas założenia sprawiają, że staje się to nieco łatwiejsze i dzięki temu może dokładnie przedstawić trend aktywów w nadchodzących latach.

Analityk podkreślił, że kluczowe znaczenie ma zrozumienie złożoności gry spekulacyjnej i że żaden wykres nie może dokładnie przedstawić długoterminowego trendu cenowego aktywów na rynku kryptowalut. Jak sam mówi: “W tym przypadku, BTC nie jest typowym aktywem. Jest to bardzo spekulacyjny instrument a sam handel jest skomplikowany, ale wskaźniki oraz założone zmienne sprawiają, że ceny są w stanie być przewidziane. Moim zdaniem, wykres przedstawia właściwie dalszy ruch ceny wirtualnej waluty”.

Wykres przedstawia 4.400 dolarów jako podstawowy poziom wsparcia dla Bitcoina na początku 2019 roku. Ale całkowity zakres ruchu kryptowaluty na 2019 rok przewiduje zmienność pomiędzy poziomami od 4.400 dolarów do 10.000 dolarów. Chociaż różnica między poziomem wsparcia a poziomem oporu wydaje się duża, to w samym 2018 roku już Bitcoin kilkakrotnie zwiększył swoją cenę z 6 000 dolarów do 10 000 dolarów, co małą zmiennością też nie było.

Zakres cen BTC wg. analityka

Dalsze rokowania Bitciona

Optymistyczne – tak można nazwać szacunki wielu analityków w stosunku do dalszych prognoz cen głównej kryptowaluty. Wielu wybitnych inwestorów i analityków, w tym prezes ShapeShift Erik Voorhees, inwestor i miliarder Mike Novogratz oraz Tom Lee z Fundstrat wypowiadali się na temat kryptowaluty, że najgorsze korekty na walorze są już za nami.

Może Cię zainteresować: Citi: Bitcoin może spaść do $5 tysięcy

Rynek teoretycznie zaczął wskazywać na zmęczenie sprzedających, a niektóre kryptowaluty, takie jak XRP i Ethereum, które odnotowały 75-procentowe spadki w okresie od kwietnia do września, zapoczątkowały już dość imponujące wzrosty połączone z dużą dynamiką. Kto wie zatem czy zgodne rokowania analityków nie są dobrym tropem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 02.10.2018 – kluczowy poziom 12 300
Następny artykułKomentarz walutowy – polski przemysł traci impet
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here