Naga MarketsCeny bitcoina i innych kryptowalut znów zdają się rosnąć po dołkuCzeka nas tydzień ważnych publikacji ekonomicznych w USA. W Europie giełdy zaczynają poniedziałek we wzrostowych nastrojach. Ceny kryptowalut zdają się podnosić po ciosach ze strony chińskich i amerykańskich władz.

Ceny bitcoina zawracają po wstrząsie?

Drugi szacunek PKB Stanów Zjednoczonych za pierwszy kwartał, który zostanie opublikowany w tym tygodniu, ma potwierdzić, że ożywienie gospodarcze nabrało tempa, do czego miały się przyczynić: wysiłki na rzecz ponownego otwarcia kraju, potężny rządowy pakiet stymulacyjny i jedna z najbardziej udanych kampanii szczepień na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W bieżącym tygodniu poznamy także publikacje o: dochodach i wydatkach osobistych Amerykanów, indeksie cen PCE, zamówieniach na dobra trwałego użytku, zaufaniu konsumentów Conference Board, sprzedaży nowych domów, indeksie aktywności krajowej Chicago Fed, Chicago PMI, cenach domów Case-Shiller czy ostatecznym odczycie nastrojów konsumenckich Michigan.

Ceny bitcoin i pozostałych kryptowalut znów zdają się rosnąć po dołku wywołanym przez zaostrzenie przepisów przez amerykańskie chińskie władze finansowe.

Giełda kryptowalutowa Huobi w poniedziałek zawiesiła zarówno usługi wydobywania kryptowalut, jak i handlu nimi dla klientów z Chin, a chińskie władze ostrzegły instytucje finansowe przed przyjmowaniem kryptowalut jako środka płatności. Departament Skarbu USA zapowiedział z kolei, że będzie wymagał, aby każdy przelew o wartości 10 tys. dolarów lub więcej był zgłaszany do IRS (Urząd Podatkowy w USA). Mimo ogromnych ubiegłotygodniowych spadków cena bitcoina w skali roku wzrosła o ok. 300 proc., a ethereum o ponad 840 proc.

Ważny głos z EBC

Po drugiej stronie Atlantyku europejski kalendarz ekonomiczny jest spokojny. Niemcy opublikują ostateczne dane o PKB za pierwszy kwartał. Prawdopodobnie potwierdzą one, że największa europejska gospodarka po dwóch kolejnych okresach wzrostu ponownie zaczęła się kurczyć, głównie z powodu spadku konsumpcji prywatnej. Mimo to nastroje wśród niemieckich przedsiębiorców poprawiły się w maju do najwyższego poziomu od dwóch lat.

Na rynkach finansowych wciąż panują bardzo dobre nastroje. Europejskie giełdy akcji w poniedziałek znajdują się blisko rekordowo wysokich poziomów, a inwestorzy zdają się oczekiwać dobrego sezonu wyników spółek i solidnego ożywienia gospodarczego w Europie, wspieranego przez wysiłki na rzecz ponownego otwarcia, szybkie tempo szczepień przeciwko COVID-19 oraz stałe wsparcie ze strony EBC i rządów w całym regionie.

W piątek szefowa Europejskiego Banku Centralnego EBC Christine Lagarde powiedziała, że jest jeszcze za wcześnie, aby dyskutować o zakończeniu awaryjnego programu skupu obligacji o wartości 1,85 bln euro, mimo że mamy do czynienia z silnym odbiciem aktywności i popytu oraz obaw związanych ze wzrostem rentowności obligacji.

invest

Francuski indeks CAC 40 pozostawał blisko poziomów najwyższych od końca 2000 r., hiszpański indeks IBEX 35 zanotował nieznaczny wzrost i ustanowił 14-miesięczny szczyt, a indeks FTSE 100 wzrósł również blisko 14-miesięcznego szczytu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dolara online | analiza bitcoin | s&p 500 spółki | kur dolara | mwig40 akcje | pzu notowania | funt brytyjski |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here