Naga MarketsCenturion Finance ASI S.A. (CTF) odnotował w pierwszym kwartale 2021 roku zysk netto na poziomie 447 211,65 zł wobec 31 517,59 zł straty netto rok wcześniej. Na transakcjach giełdowych spółka odnotowała zysk w wysokości 627 615,14 zł wobec zysku na poziomie 51 719,31 zł rok wcześniej – przekłada się to na wzrost o 1114% r/r. Zapraszam do zapoznania się z komentarzem wynikowym w imieniu RelacjeRynku.pl i Agencji Relacji Inwestorskich.

Centurion Finance podaje dane za I kw. 2021 r.

W zakresie posiadanych udziałów lub akcji w pozostałych jednostkach, wykazanych w krótkoterminowych aktywach finansowych, spółka osiągnęła znaczący wzrost z poziomu 1 152 574,00 zł na koniec pierwszego kwartału 2020 roku do kwoty 3 615 895,52 zł na koniec analogicznego okresu roku bieżącego – oznacza to wzrost pozycji o 214% r/r.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Jest to wynik dla nas zadowalający, w szczególności mając na uwadze fakt, iż od początku roku obserwujemy spadek obrotów zarówno na rynku NewConnect, jak i na rynku głównym GPW. Co za tym idzie, ograniczyliśmy ilość zawieranych transakcji ze względu na niższą płynność oraz trudność w zarządzaniu większymi pozycjami” – czytamy w prezentacji wynikowej.

„W minionym roku braliśmy udział w emisjach akcji wielu podmiotów, które obecnie są w trakcie procesu dopuszczenia do obrotu. Jednym z debiutów w pierwszym kwartale był Genomtec S.A. Jednakże jego pozycja w naszym portfelu nie była znacząca a i sam debiut nie przyniósł ponadprzeciętnych zysków” – czytamy dalej.

Sprawdź również: Centurion Finance ASI: wywiad z prezesami zarządu spółki akcyjnej

„W styczniu przekroczyliśmy próg 5% głosów na WZA w spółce JWA S.A., która ma połączyć się ze spółką one2tribe sp. z o.o. One2tribe jest spółką fintechową, która oferuje rozwiązania motywacyjne dla dużych zespołów ludzkich. Z systemu Tribeware oferowanego przez one2tribe korzystają krajowe i międzynarodowe korporacje. Rozwiązanie wykorzystuje mechanizmy oparte o psychologię behawioralną (w tym grywalizację), analizę dużej ilości danych (Machine Learning, AI) oraz narzędzia klasy fintech/e-commerce (obsługa wypłaty nagród, prowizji, sklep z benefitami pracowniczymi). Lista klientów one2tribe to m.in. : Aviva, Compensa, Ikea, ING, Komputronik, Philip Morris, PLAY, Raiffeisen Polbank, Santander, Urząd Miasta Stołecznego Warszawa, Vision Express, Vienna Life, Żabka, NEUCA, Bayer, Pfizer, SANOFI, Biogen. W komunikacie bieżącym ESPI 1/2021 poinformowaliśmy o udzieleniu one2tribe pożyczki, która następnie ma zostać konwertowana na udziały, a ostatecznie – po połączeniu z JWA S.A. – na akcje w ten sposób powstałego podmiotu. Jest to proces długotrwały, jednak zakładamy, że osiągnięty zwrot z inwestycji będzie ponadprzeciętny” – podkreśla zarząd spółki w odniesieniu do inwestycji z początku roku.

„Jedna z naszych pozycji z rynku głównego GPW w ostatnim czasie odznaczała się wysoką zmiennością kursu, jednocześnie zachowując trend rosnący. Jest to o tyle istotne, że zmienia się nasze postrzeganie tego podmiotu, który na początku traktowaliśmy jako inwestycję krótkoterminową, jednakże w związku z publikowanymi w ostatnim czasie raportami tejże spółki, widzimy potencjał na zmianę formy naszego w niej zaangażowania na inwestycję bardziej długoterminową” – podano w raporcie okresowym.

„W ramach działalności spółki zależnej Centurion Nieruchomości sp. z o. o. wykonany został projekt zagospodarowania terenu Ujejsce, a obecnie jesteśmy na etapie podziału działek. Rozmawiamy z właściwymi instytucjami na temat uzbrojenia terenu. Nieruchomości w Zawoi są na etapie projektowania podziału oraz koncepcji projektowej budynków” – odnotowano dalej wskazując na działania podjęte przez spółkę zależną Emitenta z sektora nieruchomości.

invest

Centurion Finance ASI S.A. jest spółką inwestycyjną, której głównym obszarem zainteresowań są branże i sektory związane z energetyką, alternatywnymi źródłami energii, IT, usługami mobilnymi oraz nowymi technologiami, wierzytelnościami i faktoringiem. Swoją działalność koncentruje w segmencie Private Equity i Venture Capital. Zarząd spółki chętnie przeanalizuje potencjalne projekty inwestycyjne – wszelkie propozycje należy kierować na adres kontakt@centurionsa.pl. Akcje Centurion Finance ASI S.A. notowane są na rynku alternatywnym NewConnect, prowadzonym przez warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here