Naga MarketsCena złota znowu traci w obliczu rynkowego optymizmuNotowania złota w poprzednim tygodniu wyraźnie odbiły w górę, tym samym szybko powracając ponad psychologiczną barierę na poziomie 1700 USD za uncję. Po kilku dniach zwyżek i wczorajszym dotarciu cen kruszcu ponad poziom 1746 USD za uncję, dzisiaj mamy już jednak do czynienia ze spadkami notowań.

Cena złota znowu spada

Notowaniom złota ciężko utrzymać wzrosty przy obecnych uwarunkowaniach rynkowych. Amerykański dolar delikatnie odbija w górę po czterech sesjach spadkowych z rzędu – a silniejszy USD generuje presję spadkową na notowania złota. Ponadto, ostatnie dane makro z USA – w tym głównie dane z rynku pracy – zaskoczyły pozytywnie, rozbudzając optymizm na globalnych rynkach finansowych i wiarę w stopniową poprawę sytuacji nie tylko w gospodarce USA, lecz na całym świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania złota – dane dzienne

Ogólnie, wśród inwestorów na początku tygodnia zapanowało nastawienie risk-on, które oznacza większą skłonność do ryzyka i mniejsze zainteresowanie aktywami będącymi tzw. „bezpiecznymi przystaniami”. W zależności od tego, jak długo to nastawienie się będzie utrzymywać, możemy widzieć jedynie wyhamowanie zwyżek cen złota lub ich korektę. Okolice 1747 USD za uncję są najbliższym poziomem oporu, który na razie okazał się skuteczny. Niemniej, już w perspektywie kilkutygodniowej istnieje duża szansa na kontynuację zwyżek cen złota za sprawą powracającej presji na rynku USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax index online | notowania lotos | notowania euro | akcje gpw | bitcoin wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here