Naga MarketsCena złota znajduje się w rejonie 1800 USD za uncjęPodczas wczorajszej sesji notowania złota wyraźnie ruszyły w górę. W rezultacie, cena kruszcu powróciła ponad poziom 1800 USD za uncję i dzisiaj rano także porusza się w okolicach tej psychologicznej bariery.

Cena złota powróciła ponad poziom 1800 USD za uncję

Wyraźniejszy ruch wzrostowy cen złota podczas wtorkowej sesji był wywołany impulsem w postaci niższych od oczekiwań danych dotyczących inflacji w Stanach Zjednoczonych za sierpień. Doprowadziły one do chwilowego ruchu notowań amerykańskiego dolara w dół (który jednak później został odrobiony), co z kolei przełożyło się na wyższe wyceny złota.Niższa inflacja w USA budzi na nowo te same pytania o dalsze działania Fed. Już w przyszłym tygodniu będzie miało miejsce posiedzenie Rezerwy Federalnej, które jest ważne w kontekście niedawnych jastrzębich wypowiedzi przedstawicieli Fed.

Notowania złota – dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne

Tymczasem dzisiaj zostaną opublikowane kolejne ważne dane makro ze Stanów Zjednoczonych, które rzucą więcej światła na sytuację gospodarczą w USA. W ostatnim czasie istniały uzasadnione obawy, że kolejna fala pandemii (wariant Delta) stłumiła ożywienie gospodarcze w USA – jeśli taki scenariusz się potwierdzi, to tegoroczny tapering QE w USA będzie stał pod dużym znakiem zapytania. A takie oczekiwania byłyby korzystne dla notowań złota.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pzu akcje wykres | gpw amrest | amrest kurs akcji | kurs akcji amrest | jsw notowanie | mercator giełda | amrest cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here