Naga MarketsCena złota znajduje się już powyżej 1900 USD za uncjęStrona popytowa na rynku złota nadal ma przewagę. Wczoraj cena kruszcu zwyżkowała o 0,7%, zbliżając się do psychologicznej bariery na poziomie 1900 USD za uncję. Dzisiaj natomiast ceny złota otworzyły sesję luką wzrostową, już powyżej wspomnianego poziomu.

Cena złota kontynuuje zwyżkę

Paliwem do zwyżek notowań złota nieustannie pozostaje słabość amerykańskiego dolara. Indeks USD znajduje się w pobliżu tegorocznych minimów, dzięki czemu cena złota mogła zwyżkować do najwyższych poziomów od pierwszej połowy stycznia br.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym tygodniu jednak na rynku złota może się jeszcze wiele wydarzyć. W kolejnych dniach w Stanach Zjednoczonych pojawi się seria ważnych danych makro, które mogą wpływać na amerykańskiego dolara. Techniczne wskaźniki pokazują również wykupienie rynku złota, co krótkoterminowo grozi korektą.

Notowania złota – dane dzienne

Warto jednak mieć na uwadze to, że ceny złota mają w perspektywie najbliższego roku dobre warunki do zwyżek. Odpowiada za to głównie inflacja, która prawdopodobnie utrzyma się przez dłuższy czas. Przedstawiciele Fed w tym tygodniu po raz kolejny podkreślali, że nie będą stosować „terapii szokowej” dla gospodarki USA i utrzymają luźną politykę monetarną. W takich warunkach cena złota może w kolejnych miesiącach przetestować historyczne maksima.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here