Naga MarketsCena złota zmierza do zamknięcia najlepszego tygodnia od lipcaCena złota spot w piątek oscyluje wokół czwartkowej ceny zamknięcia i nawet jeśli sesja zakończyłaby się na tym poziomie, to kurs kruszcu zaliczy najlepszy tydzień od końca lipca. Za zwyżką za złocie w tym tygodniu stoi przede wszystkim przekonanie inwestorów o zwycięstwie kandydata Demokratów w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

  • Joe Biden jest obecnie znacznie bliżej zwycięstwa w wyścigu po fotel prezydenta niż Donald Trump
  • Łączna liczba przypadków COVID-19 przekroczyła 49 mln
  • Cena złota pod początku roku wzrosła już o około 28%

Złoto powyżej 1940 dol. za uncję

Cena za złoto spot w piątek po południu zmierza do zakończenia tygodnia z wynikiem 3,60% będąc obecnie na poziomie 1946 dol. za uncję. Piątkowa sesja jest dość spokojna w porównaniu do notowań z poprzednich dni tego tygodnia i około godziny 16:00 złoto tanieje o 0,18% do 1946 dol. za uncję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Choć wszystkie prognozy wskazują na ten moment na zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA, a oficjalne wyniki głosowania w kluczowym stanie Pennsylvania zostaną opublikowane już niedługo, to nie można stwierdzić, że spektakl związany z głosowaniem jest już zakończony.

Po Donaldzie Trumpie spodziewać się można kontynuacji farsy poprzez kolejne pozwy i protesty. Polityczne zamieszanie w Stanach Zjednoczonych może potrwać jeszcze kilka tygodni i możliwe jest, że wpłynie to na osłabienie dolara amerykańskiego.

W takim scenariuszu przepchnięcie pakietu stymulacji fiskalnej przez Kongres może okazać się bardzo trudne i możliwe, że konieczna będzie interwencja Rezerwy Federalnej.

Zobacz również: Akcje Tesli o 13% w górę w tym tygodniu. Toyota wierzy w pokonanie firmy Muska

Invalid mfunc tag syntax. The correct format is: <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc PHP code --><!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY --> or <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc -->PHP code<!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY -->.

To dobra wiadomość dla byków na rynku złota, ponieważ atmosfera gospodarczej niepewności jest potencjalnym bodźcem do dalszego trwania zwyżki na złocie. Zatem, pomimo, że główny sentyment rynkowy w październiku jakim była kwestia pakietu fiskalnego i tego czy pojawi się on przed wyborami jest negatywny dla złota, to kruszec ten może drożeć z uwagi na niepewność i polityczne zamieszanie.

W tym przypadku pomaga otoczenie zerowych stóp procentowych, słabnącego dolara oraz pandemii koronawirusa, która nie zwalnia tempa. Szereg krajów europejskich już wprowadził kilkutygodniowe lockdowny, a wśród nich są Niemcy, Włochy, Francja, Irlandia czy Belgia. Już wkrótce liczba przypadków COVID-19 niestety przekroczy 50 mln osób.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here