Naga MarketsCena złota zdaniem Citigroup wkrótce osiągnie rekordowe maksimaCena złota osiągnie nowe maksima wszechczasów i jest to tylko kwestia czasu aż przebiją rekordowe wartości z 2011 roku, jak twierdzą eksperci Citigroup. Negatywne informacji z gospodarki wywołują pozytywne sentymenty na rynku złota, a za niemal wszystkimi z nich stoi sytuacja związana z pandemią COVID-19.

  • Złoto od połowy 2018 roku jest w bardzo silnym trendzie wzrostowym.
  • Od tamtego czasu cena wzrosła już o ponad 50%.
  • Citigroup przewiduje dalszy wzrost ceny złota i przebicie rekordowych poziomów z września 2011 roku.

Złoto idzie na nowe szczyty, twierdzi Citigroup

Ceny złota spot przebijają dzisiaj w poniedziałek wartości 1812 dol. za uncję, kontynuując silny trend wzrostowy. O początku tego roku złoto zyskało już aż 19,44% i jest na najwyższym poziomie od niemal 9 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoto spot na 1812 dol. za uncję, Citigroup zapowiada rekordowe szczyty
Notowania złota spot. Źródło: stooq.pl

Według Citigroup, cena za złoto spot zyskuje z uwagi na wiele czynników: luzowanie polityki monetarnej, niskie realny stopy procentowe, rekordowe napływy kapitału w ETF i ogólny trend przenoszenie się dużej grupy inwestorów do złota będącego aktywem safe haven.

Eksperci banku inwestycyjnego przewidują, że złoto wybije się do rekordowych wartości w przeciągu kolejnych 6 do 9 miesięcy. Dla przypomnienia, złoto najdroższe było we wrześniu 2011 roku, gdy cena spot osiągnęła 1920,30 dol. za uncję.

Analitycy Citigroup oceniają, że szansa przebicia przez złoto poziomu 2 tys. dol. za uncję w kolejnych 3-5 miesiącach wynosi 30%.

Zobacz również: Notowania złota nadal powyżej 1800 USD za uncję

– Nominalne ceny złota już uzyskały rekordy notowań w każdej walucie G-10 i innych ważnych walutach rynków wschodzących, sądzimy więc, że to tylko kwestia czasu dla osiągnięcia rekordowych szczytów ceny złota spot denominowanej w USD – twierdzi Citigroup.

Bank widzi tylko dwa istotne ryzyka zagrażające cenie złota: szok deflacyjny oraz zmianę nastawienia FED w kierunku podwyższenia stóp procentowych w celu powstrzymania inflacji, jednak Citigroup ocenia to jako mało prawdopodobne w 2020 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here