Cena złota zawraca z tegorocznych maksimów, srebro i ropa również w dół
Aktualne ceny surowców

Uwaga inwestorów była w ostatnim czasie skupiona na ropie naftowej, niemniej pomimo dużych zawirowań, sytuacja względnie się uspokoiła, przynajmniej narazie. Tendencja na “czarnym złocie” pozostaje jednak spadkowa. Wczoraj traciło także złoto i srebro. W tym codziennym cyklu, przyglądamy się sytuacji technicznej na ropie naftowej oraz metalach szlachetnych: złocie i srebrze. Zobaczmy jak prezentują się wykresy surowców.

  • Ropa naftowa wciąż pod presją sprzedających, brakuje popytu na “czarne złoto”
  • Złoto zawraca z tegorocznych szczytów
  • Srebro również w odwrocie 

Cena złota w dół, czas na większą korektę?

Cena złota znalazła się w ostatnim czasie na najwyższych poziomach w historii (jeśli chodzi o cenę wyrażoną w polskim złotym). Z kolei jeśli chodzi o złoto wyrażone dolarach, było ono kwotowane najwyżej w tym roku. Niemniej po wybiciu maksimów obserwowaliśmy szybkie cofnięcie, a następnie kolejną, nieudaną już próbę ataku na nowe szczyty.

Patrząc technicznie na wykres XAUUSD, cena cofnęła do wsparcia przy 1700$. Niemniej niewykluczona jest głębsza korekta ostatnich wzrostów. Jeżeli ruch w dół będzie kontynuowany, trzeba zwrócić uwagę na dolne ograniczenie układu Overbalance, a następnie na poziom sekwencji przy 1644 $.

Wykres złota
Złoto zawraca z tegorocznych szczytów

Cena ropy naftowej Brent kontynuuje spadki

Nowy tydzień na rynku ropy naftowej jak na razie nie przynosi istotnych zmian w nastrojach inwestorów. Ceny tego surowca wciąż znajdują się pod presją podaży. Cena ropy WTI nieznacznie przekracza 19 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy Brent oscylują już w okolicach 20 USD za baryłkę – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

– Cieniem na perspektywach rynku ropy naftowej kładzie się niedostatek wolnego miejsca w magazynach tego surowca. To właśnie on był najważniejszą przyczyną zejścia notowań ropy do ujemnych poziomów tydzień temu – i to on sprawia, że inwestorzy obawiają się powtórzenia tego scenariusza przy wygasaniu kolejnej serii kontraktów na ropę naftową – dodaje.

Cena ropy naftowej kontynuuje spadki. Patrząc na odmianę Brent trzeba wziąć pod uwagę poziom 25$ za baryłkę, który pozostaje kluczowym oporem. Dopóki notowania znajdują się poniżej, nie ma mowy o większych wzrostach. Topie może pomoc teraz ejdynie ograniczanie lockdownu i zwiększenie popytu na surowiec.

Cena ropy naftowej
Ropa naftowa kontynuuje spadki

Cena srebra (XAG/USD) w korekcie

Cena srebra podobnie jak złota, koryguje ostatnie wzrosty. Ostatnio kurs zareagował na wysokości oporu wynikającego z mierzenia 50% Fibonacciego. Niemniej spadki zostały powstrzymane na wysokości współczynnika 38,2%, który pozostaje najbliższym ważnym wsparciem. Gdyby spadki okazały się silniejsze, trzeba też mieć na uwadze biegunowość pokonanego układu 1:1, przy poziomie 14$.

Wykres srebra
Srebro odbija od mierzenia 50% Fibo

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here