Naga MarketsCena złota zatrzyma się pod 1600 USD za uncję? Davide Biocchi (Directa) o rynku złota, ropy i bezpiecznych przystaniachW nocy z wtorku na środę Iran dokonał ataku rakietowego na dwie amerykańskie bazy wojskowe znajdujące się w Iraku. Czy to dobry moment na księgowanie zysków na aktywach o wyższym profilu ryzyka? Dokąd będą zmierzać aktywa bezpieczne takie jak złoto czy japoński jen? Na te i na inne pytania odpowiada Davide Biocchi, trader Directa, gość specjalny Adama Raka na antenie Comparic24.tv.


Złoto i jen rosną jako bezpieczne przystanie, ropa w obawie przed eskalacją konfliktu na terenie OPEC

Jak zauważa Davide Biocchi silne nocne ruchy na aktywach tradycyjnie uznawanych za bezpieczne przystanie oraz dodatkowo na ropie były wywołane nie tylko niską płynnością w tym oknie handlowym, ale również faktem coraz większego znaczenia algorytmów tradingowych, które są w stanie w ułamkach sekund reagować na ważne doniesienia rynkowe. Od strony fundamentalnej należy wyróżnić jednak powody wzrostów wspomnianych aktywów:

– Złoto i jen jako bezpieczne przystanie inwestycyjne rosną w momencie zwiększonej awersji do ryzyka wywołanej eskalacją konfliktu na Bliskim Wschodzie. Ropa również pnie się w górę, w jej przypadku jest to jednak spowodowane faktem, że obopólna agresja USA i Iranu odbywa się na terenach bogatych w ropę powiązanych z OPEC. Jeżeli konflikt miałby stać się poważniejszy, wtedy może to zagrozić płynności wydobycia surowca z irańskich złóż – wyjaśnia Biocchi.

W którym kierunku zmierzać może cena złota?

Trader brokera Directa przyznaje, że posiada aktywne długie pozycje na rynku złota od zeszłorocznych wakacji. Jego zdaniem sygnał kupno został wygenerowany w momencie wybicia linii trendu spadkowego widocznej na poniższym wykresie, co otworzyło drogę do pierwszego z zakładanych przez Biocchiego celów w okolicach 1400 dolarów za uncję.

– Po wybiciu linii trendu rynek dynamicznie wzrastał rysując następnie formację flagi, która jest układem kontynuacji obecnej tendencji. W drugiej kolejności nastąpił bardzo spokojny i przewidywalny trend spadkowy, który zakończył się ponownie wybiciem ważnej linii trendu przynosząc nową falę dynamicznych umocnień – wyjaśnia Biocchi.

Wykres złota oczami tradera Directy. Źródło: Tradingview.com
Wykres złota oczami tradera Directy. Źródło: Tradingview.com

Osiągnięty przez złoto poziom 7-letnich szczytów na wysokości 1600 dolarów zdaniem Biocchiego nie powinien zostać przebity w najbliższym czasie, a scenariusz ten zaburzyć może jedynie dalsza eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie i kolejne informacje napływające z okolic Iranu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLitecoin rośnie 5. dzień z rzędu. Kurs LTC najwyżej od końca listopada
Następny artykułPlantwear debiutuje na NewConnect. Akcje zyskują ponad 40%
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here