Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaW ubiegłym tygodniu gorącym tematem była ropa naftowa, niemniej w ostatnim czasie kolejne doniesienia z Arabi Saudyjskiej wskazują, że moce przerobowe zostaną wkrótce przywrócone do poziomu sprzed ataku. Tym samym powstała gigantyczna luka wzrostowa jest niwelowana. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota z szansą na nowe szczyty? (XAUUSD)

Cena złota wyraźnie broni kluczowego wsparcia wynikającego z mierzenia 38,2% oraz ostatnich reakcji ceny. Poziom ten jest szczególnie istotny, gdyż jest to także strefa linii szyi potencjalnej formacji RGR, która jest widoczna na wykresie. Dopóki rynek znajduje się powyżej istnieje szansa na dalsze wzrosty. W przypadku pokonania oporu przy 1518$ ruch w górę może przyspieszyć. Natomiast dopiero pokonanie strefy zaznaczonej na zielono, może doprowadzić do głębszych spadków, wtedy też celem dla sprzedających byłoby nawet mierzenie 61,8% przy 1448$.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy naftowej wraca co spadków (OIL WTI)

Cena ropy traci po kolejnych informacjach z Arabii Saudyjskiej, które donoszą, że straty spowodowane ostatnim atakiem na rafinerie mają być dużo szybciej zniwelowane. Technicznie notowania wracają poniżej wsparcia wynikającego z układu 1:1. Jeśli kurs będzie się utrzymywał poniżej 58,5$, istnieje szansa na domknięcie luki sprzed tygodnia (niebieski prostokąt). Z drugiej strony, ponowne wyjście powyżej czerwonej linii, może doprowadzić do dalszych wzrostów. Niemniej na chwilę obecną to podaż ma przewagę.

Wykres ropy naftowej
Ropa WTI interwał H4

Cena srebra broni kluczowego wsparcia

Cena srebra odbija na wysokości kluczowego wsparcia. Strefa zaznaczona na zielono wynika z mierzenia 38,2% oraz dolnego ograniczenia układu Overbalance, a więc największej korekty w całym trendzie. Dopiero wybicie poziomu dołem, może doprowadzić do większego ruchu dół. Wtedy też kolejne zniesienia Fibonacciego powinny być traktowane jako poziomy wsparcia. Niemniej jak na razie to popyt ma przewagę.

Cena srebra
Srebro interwał D1

 

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here