Naga MarketsCena złota z niewielkim wzrostem w obliczu kluczowego spotkania FOMCCena złota spot w środę rano nieznacznie wzrasta pokonując poziom 1730 dol. za uncję. Trudno jednak postrzegać ten ruch jako zdecydowane wybicie z lokalnych minimów, a rynek metali szlachetnych w ostatnich dniach cechuje się niewielką zmiennością w oczekiwaniu na dwudniowe spotkanie FOMC, które rozpocznie się już w środę.

  • Spotkanie FOMC planowane jest na środę oraz czwartek
  • Na nim poznamy spojrzenie Fed na perspektywy gospodarcze orz wytyczne polityki monetarnej
  • FOMC to Federalny Komitet ds. Otwartego Rynku, organ Rezerwy Federalnej odpowiedzialny za kształtowanie polityki monetarnej, odpowiednik polskiej Rady Polityki Pieniężnej

Złoto spokojnie w górę w środę

Cena złota spot w porannej części środowej sesji wzrasta o 0,25% do 1735,8 dol. za uncję, po tym gdy wtorek nie przyniósł ostatecznie zmiany ceny (wtorkowa sesja zakończyła się ze wzrostem/spadkiem 0%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaje się, że 9-miesięczne minima w zakresie 1675-1685 dol. za uncję, sprawdzone przez kurs jeszcze przed kilkoma sesjami, zostały już zanegowane. Jednak początkowe zdecydowane wybicie z tamtych poziomów straciło już impet.

Cena złota z niewielkim wzrostem w obliczu kluczowego spotkania FOMC
Notowania ceny złota. Źródło: tradingview.com

Z technicznego punktu widzenia, kurs zdaje się zmierzać w kierunku 1745 dol. za uncję i w tych okolicach należy doszukiwać się obecnego kluczowego oporu, którego pokonanie otworzyłoby ewentualnie drogę do okolic 1785 dol. za uncję.

Do tego potrzebny jest jednak silny impuls wzrostowy, który przerwałby średnioterminowy trend spadkowy. Być może, taki bodziec pojawi się już w środę na spotkaniu FOMC, organu Fed odpowiedzialnego za kształtowanie polityki monetarnej.

Wzrastająca od początku tego roku rentowność amerykańskich obligacji skarbowych USA okazała się mocnym wsparciem dla dolara i jednocześnie zmniejszyła atrakcyjność złota kosztem obligacji.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Wzrost rentowności obligacji jest spowodowany oczekiwaniami rynku co do ewentualnego podniesienia przez Rezerwę Federalną stóp procentowych w przyszłości, aby potencjalnie zredukować inflację rosnącą wskutek lepszych perspektyw gospodarczych i uwolnienia popytu.

Zobacz również: Jak handlować ropą naftową w Plus500?

Jeśli Fed zasygnalizuje możliwość zwiększenia stóp procentowych i poprawę prognoz gospodarczych, rentowność może dodatkowo wzrosnąć, co może zaważyć na cenie złota.

Jednak gołębie nastawienie Fedu i deklaracje o kontynuacji luzowania ilościowego oraz utrzymania stóp na obecnym poziomie, a także brak popraw prognoz może okazać się czynnikiem ważącym na rentowności amerykańskich obligacji. Jednocześnie, to może wesprzeć złoto.

Decyzję Fed poznamy o 18:00 GMT (19:00 w Polsce).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here