Naga MarketsSztabki złota Cena złotaW ostatnim czasie cena złota utknęła poniżej poziomu 1475$. Sytuacja techniczna to jedno, a geopolityczna to drugie. Aktualnie trzeba wziąć pod uwagę to co dzieje się na świecie, rynki bacznie przyglądają się konfliktowi pomiędzy USA, a Chinami. Z dnia na dzień szanse na osiągnięcie porozumienia handlowego spadają, ostatnio Reuters opublikował raport z którego wynika, że “deal” nie zostanie osiągnięty w tym roku. Co w takim razie z ceną złota?


Złoto z szansą na większą korektę spadkową?

Jeżeli spojrzymy na złoto na interwale dziennym, metodologia Overbalance mówi sprzedawaj… Jednak jak widać cena ma wyraźny problem z pogłębieniem przeceny. Po pierwszym wybiciu struktury, spadki zdołały dotrzeć jedynie do mierzenia 38,2% ostatniej fali spadkowej. Aktualnie poziom ten pozostaje ważnym wsparciem. Dopiero jego pokonanie mógłby przyczynić się do większej korekty spadkowej. Z kolei jeśli chodzi o opory – wspomniany we wstępie poziom 1475$ jest kluczowy. Dopiero powrót powyżej może doprowadzić do tego, że złoto wróci do głównej tendencji.

Wykres ceny złota
Złoto interwał D1

Patrząc na niższy interwał czasowy, widać kilkukrotną nieudaną próbę pokonania oporu przy 1475$. Dopóki rynek znajduje się poniżej, istnieje szansa na pogłębienie przeceny. Aktualnie kluczowym wsparciem wydaje się dolne ograniczenie układu Overbalance. Co prawda z perspektywy klasycznej analizy technicznej mamy do czynienia z formacją RGR, niemniej poziom 1460,5$ powinien stanowić kluczowe wsparcie. Pamiętajmy o napiętej sytuacji geopolitycznej. W przypadku kolejnych negatywnych informacji, pierwszym instrumentem, który powinien zyskać, jest właśnie złoto.

Wykres ceny złota
Złoto interwał H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here